Обмінники не зникнуть?

В Українi створюється Асоцiацiя валютно-обмiнних підприємств, яка протистоятиме рішенню НБУ про закриття обмінних пунктів.

Голова комiсiї з питань пiдприємництва та промисловостi Дарницької райради Києва Валентина Руденко повідомила, що створення такої органiзацiї покликане протистояти рiшенню Нацiонального банку України (НБУ) закрити до початку 2009 року обмiнники, що працюють на пiдставi агентських угод.

Засновниками Асоцiацiї виступають близько 30 валютно-обмiнних пiдприємств.

Як повiдомив на прес-конференцiї професор Київського нацiонального економiчного унiверситету Володимир Студiнський, зараз в Києвi працює 614 валютно-обмiнних пунктiв, 369 з яких є агентськими. Щоденний оборот у валютно-обмiнних пунктах столицi становить 6,2 млн. доларів, 3,1 млн. євро та 61,4 млн. рублiв.

"Якщо буде припинено дiяльнiсть агентських пунктiв обмiну валют..., то тiньовий ринок у Києвi збiльшиться на 7-8%", - зазначив вiн.

Закриття обмiнникiв утруднить обмiн валюти у столицi, оскiльки основна частина банкiв розмiщується в центральнiй частинi мiста, тодi як у вiддалених вiд центру районах валюту помiняти буде практично неможливо.

"Обмiн валют дистанцiюється вiд споживача, i монополiзується валютний ринок загалом", - резюмував Студiнський.

Нагадаємо, НБУ прийняв рішення, згідно з яким з 1 січня 2009 року валюта продаватимиться тільки в касах банків.