Обсяг валютних депозитів в Україні сягнув річного рекорду

Через знецінення долара та близькі вибори українці почали активніше нести свої валютні заощадження в банки та довели обсяг депозитів майже до 14 мільярдів доларів.

У листопаді поточного року обсяг валютних депозитів в Україні вперше перевищив показник початку року та склав 13,87 мільярда доларів.

Як повідомили в Національному банку, виходячи з нинішньої динаміки, до кінця року населення буде зберігати на банківських рахунках іноземну валюту на суму понад 14 мільярдів доларів.

Поточне збільшення валютного портфеля викликане знеціненням долара, говорять банкіри. З початку осені, за даними системи UkrDealing, готівковий долар подешевшав на 90 копійок, до середнього курсу 8,05 гривні за долар.

"Незважаючи на те що за останні три місяці курс долара почав знижуватися, населення не збільшує частку гривневих депозитів. Падіння курсу долара сприймається, як можливість його купити: у жовтні куплено 2,2 мільярда доларів, а в листопаді - 2,5 мільярда доларів. Пропозиція долара збільшилася , але й попит на нього зріс", - пояснив голова центру Forex Club Микола Івченко.

"До того ж, наближення президентських виборів лякає людей - в 2004 році через це попит на валюту в жовтні виріс удвічі порівняно з вереснем", - уточнив він.

Динаміка залучення внесків у національній валюті протилежна - за 11 місяців населення вилучило з банків 12,7 мільярда гривень, а в грудні ситуація не зможе суттєво змінитися, прогнозують експерти.

У результаті, якщо на 1 жовтня 2008 року гривневі депозити становили 58,7% портфеля банків, то на 1 жовтня 2009 року - 44,6%. "Збільшення частки гривні можна буде побачити не раніше весни", - впевнений Івченко.

За його словами, населення почне позбуватися від доларів при курсі 7,7-7,8 гривні за долар.

Нагадаємо, через фінансову кризу восени минулого року українці почали масово забирати депозити з банків. Протягом жовтня і листопада 2008 року банківські депозити зменшилися на 16,5 мільярда гривень.

Кількість вкладів почала повільно зростати тільки починаючи із січня поточного року.

Читайте також:

НБУ пропонує створити банк для проблемних кредитів

Експерти: долар знову впаде перед Новим роком

Суд дозволив не повертати доларовий кредит, тому що українська валюта - гривня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: