Обвал на світових біржах. США відкинуло на 10 років назад

На фондових біржах по всьому світу відзначається потужний обвал. Dow Jones впав до рівня квітня 1997 року.

Новий обвал котирувань на фондових біржах відкинув США до рівня 1997 року. За підсумками торгів 6 березня основні індекси на Уолл-стріт втратили близько 4% своєї вартості.

До закриття фондової біржі Нью-Йорку індекс Dow Jones - найважливіший показник ділової активності в країні - знизився на 281,40 пункти (4,09 відсотка) до відмітки 6.594,44 пункти. З іще нижчим значенням даного індикатора останній раз біржа закривалася 15 квітня 1997 року, коли Dow Jones зупинився на відмітці 6.544,10 пункти.

Експерти пов'язують обвал фондових ринків з невпевненістю інвесторів у надійності фінансової і банківської системи країни, яка постійно зростає. Крім того, в четвер з'явилися нові свідоцтва того, що найбільший автоконцерн США – General Motors - знаходиться на межі краху і продовжує функціонувати лише завдяки багатомільярдним державним субсидіям.

"Для стійкого підйому потрібна стабільність банків, а ми її поки не маємо", - заявив агентству Bloomberg один з керівників Palisade Capital Management Ден Веру.

Опубліковані в четвер доповіді міністерств торгівлі і праці США про тенденції в області зайнятості, продуктивності праці і промислових замовлень істотно не вплинули на ринок.

Разом з індексом Dow Jones, різкий спад продемонстрували й інші ведучі фондові показники. Так, композитний індекс електронної біржі NASDAQ втратив 54,15 пункти (4 відсотки) і зупинився на рівні 1.299,59 пункти, найнижчому з березня 2003 року.

Європейські біржові індекси впритул наблизилися до 12-річних мінімумів через обвал акцій фінансового сектора. На падіння не змогли вплинути рішення Європейського центрального банку і Банку Англії про зниження облікової ставки до 1,5% і 0,5% відповідно.

Лондонський індекс FTSE впав на 3,2%, втративши з початку року 20% своїй вартості. Франкфуртський індекс DAX обвалився на 5%, а паризький CAC подешевшав на 4%. Загальноєвропейський індекс Dow Jones Stocks 600 впав на 3,6%. Згідно з прогнозом Європейського центрального банку, ВВП країн зони євро знизиться в
2009 році на 2,2-3,2%, а не на 1%, як прогнозувалося раніше.

Торгові майданчики Австралії і Далекого Сходу також закрилися різкими пониженнями індексів. Токійський індекс NIKKEI-225 впав на 3,5%, гонконзький Heng Seng – на 2,37%, шанхайський композитний індекс – на 1,26%.

Читайте також:

Фондовий ринок побив рекорд у 200 пунктів

Криза поглинула Уолл-стріт

Індекси США падають через "маленьку" Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: