Обвал цін на метали

Криза на світових фондових ринках викликала обвал цін на метали, нафту, бавовну й інші товари.

Срібні монети
Найбільше подешевшало срібло.
Криза на світових фондових ринках викликала обвал цін на метали, нафту й інші товари. Зокрема, контракти на поставку унції срібла у вересні впали на 1,06 долари до 11,495 доларів, повідомляє агенція Bloomberg. Падіння стало найсуттєвішим з 11 вересня 2006 року, а контракт сягнув мінімальної вартості з жовтня 2006 року. 

Окрім срібла, значно подешевшало й золото. За тройську унцію на ринку 17 серпня пропонували 658 доларів, що на 3,2 відсотки менше, ніж днем раніше. Платина подешевшала на 3,3 відсотки. 

Схожу динаміку можна було спостерігати й серед недорогоцінних металів. Так, мідь подешевшала на сім відсотків, що стало рекордним зниженням з січня. Вартість паладію зменшилася на шість з половиною відсотків. 

Серед інших товарів найбільше подешевшали кава й бавовна. Бавовна подешевшала на п'ять відсотків - це зниження було максимальним за два роки, уточнює агенція "Интерфакс". Загалом із 19 сировинних товарів, що входять у розрахунок індексу Reuters/Jefferies CRB, 16 серпня подешевшали 18. 

Іпотека (Фото: www.localwin.com)
Кризу цін на метали та ряд інших товарів викликано, як вважають експерти, кризою іпотеки в США. (Фото: www.localwin.com)
Також на світовому ринку було зафіксовано й зниження вартості нафти. Наприклад, ф'ючерсний контракт на поставку барреля нафти марки Brent з поставкою у вересні вперше опустився нижче за позначку в 70 доларів. У Нью-Йорку нафта марки WTI подешевшала на 2,33 долари до 71 долара за баррель. 

Експерти, опитані агентством Bloomberg, пов'язують падіння вартості сировини з тим, що інвестори шукають всі можливі варіанти отримання готівкових коштів і розпродають контракти на товари. 

Кризу на світовому фондовому ринку викликали ускладнення на ринку іпотеки в США. Через низьке зростання цін на нерухомість позичальники не можуть компенсувати вартість кредитів. Це спричинило за собою обвал багатьох світових ринків, в їх числі й російського.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: