Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільниці Держаудитслужби офіційно повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 10 млн грн

НАБУ розслідувало справу від січня 2017 року.

Співробітники Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру у незаконному збагаченні та поданні недостовірної декларації про доходи очільниці Державної аудиторської служби Лідії Гавриловій.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

"23 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили голові Державної аудиторської служби про підозру у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних. Попередня правова кваліфікація — ч.3 ст.368-2, ст.366-1 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, підозра була погоджена керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи.

"Йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в м.Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку — у сумі 112,8 тис. дол. США та 8,5 тис євро, — відшукану та вилучену детективами НАБУ під час обшуку квартири за місцем проживання чиновниці", - уточнили у бюро.

Окрім цього, на думку детективів НАБУ, Гаврилова внесла завідомо недостовірну інформацію до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн).

"Чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, що належить їй у місті Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і, відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України "Про запобігання корупції", зазначене майно мало бути відображено в щорічній декларації", - наголосили у НАБУ, вважаючи, що посадовець умисно приховує від державних органів та громадськості свої реальні статки.

Зауважимо, розслідування цих фактів детективи НАБУ розпочали в січні 2017 року за власними напрацюваннями.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року в ЗМІ з’явилась інформація про те, що детективи НАБУ за процесуального керівництва САП підозрюють голову Державної аудиторської служби Лідію Гаврилову у поданні неправдивих даних у деклараціях за 2015 та 2016 роки, а також в незаконному набутті активів у розмірі 9,92 мільйона гривень.

Своєю чергою сама чиновниця розповіла ТСН.ua, що не отримувала жодного офіційного повідомлення від НАБУ. За словами Гаврилової, порушення проти неї кримінального провадження – це тиск з боку НАБУ, оскільки діяльність двох відомств тісно пов’язана між собою.

"Хочу зазначити, що я розцінюю факт порушення цієї кримінальної справи як спробу тиску на мене, як керівника органу фінансового контролю, працівники якого часто залучаються НАБУ до проведення перевірок в межах кримінальних проваджень. Те, що було надано такого розголосу, поширенню інформації, що начебто за наявності підозри відносно мене, я вважаю, це реакцією НАБУ на те, що нещодавно моїми працівниками та підлеглими було складено і підписано акт перевірки, в якому йдеться про зловживання одним із керівників НАБУ", – заявляла вона.

Залиште свій коментар

Вибір редакції