Очільник НБУ перервав закордонне відрядження через справу VAB банку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Нацбанку наголосили, що жоден високопосадовець регулятора не був затриманий.

Голова правління Національного банку Яків Смолій терміново повертається до України зі службового відрядження за кордоном через справу збанкрутілого VAB банку.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

"Жоден із членів Правління та директорів департаментів Національного банку не був затриманий під час здійснюваних антикорупційними органами слідчих дій щодо обставин видачі стабілізаційного кредиту 2014 року ПАТ "ВіЕйБі Банк". Водночас голова Національного банку Яків Смолій перервав службове закордонне відрядження та повертається до України", - йдеться у повідомленні.

Також у НБУ зазначили, що рішення в центральному банку ухвалюються колегіально, що унеможливлює визначальний вплив однієї особи на процес.

"Правління Національного банку обурене врученням підозри правоохоронними органами Олександру Писаруку, колишньому першому заступнику голови НБУ. Разом із першою постреволюційною командою керівництва центробанку він стояв у витоків реформи банківського сектору, завдяки якій ми сьогодні маємо здорові, прозорі та надійні банки. Олександр Писарук – професійний банкір з бездоганною репутацією, яку оцінили і в МВФ, де він працював останні три роки, і в міжнародній та вітчизняній банківській спільноті, де наш колега працював 16 років до призначення у НБУ і останній місяць", - додали у пресслужбі.

Нагадаємо, 11 листопада, до офісу одного з найбільших комерційних банків України - "Райффайзен Банку Аваль" - прийшли працівники НАБУ, аби ніби затримати голову правління фінустанови Олександра Писарука. Справа ніби стосується роботи Писарука в Національному банку, коли він був першим заступником тодішньої голови НБУ Валерії Гонтаревої. Правоохоронці розслідують рефінансування Нацбанком банку Олега Бахматюка.

Згодом у НАБУ, не називаючи прізвищ, повідомили про затримання сімох осіб.

"НАБУ та САП 11 листопада затримали 7 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України у 2014 році ПАТ "ВіЕйБі Банк". Йдеться про колишніх та чинних посадовців Національного банку України, ПАТ "ВіЕйБі Банк" та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами "ВіЕйБі Банку". Попередньо дії затриманих кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру та обрання запобіжного заходу", - зазначили в НАБУ.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції