Одержати допомогу при народженні буде легше

Кабмін спростив процедуру призначення і виплати соціальної допомоги при народженні дитини і по догляду за нею до трьохрічного віку.

Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні прийняв постанову, якою спростив процедуру призначення і виплати соціальної допомоги при народженні дитини і по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Як передає УНІАН, про це повідомив міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв сьогодні на брифінгу.

За його словами, зменшено кількість документів, які необхідно надавати для оформлення цього виду допомоги.
Також, за словами міністра, враховуючи, що створюється Державний реєстр осіб, які мають право на отримання пільг і субсидій, вже наступного року всі види соціальної допомоги можна буде надавати в автоматичному режимі.

«Громадянам треба буде принести тільки заяву і заповнити декларацію. Інших документів не потрібно», - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, з січня цього року виплати допомоги при народженні дитини і по догляду за нею проводять управління праці і соціального захисту за місцем проживання одержувача. Раніше ці виплати можна було одержати за місцем роботи. В результаті в органах соцзахисту виникали великі черги одержувачів допомоги.

Також міністр вважає, що необхідно виконувати рішення Конституційного суду про відновлення пільг окремим категоріям населення, але зауважив, що рішення про це повинна прийняти Верховна рада.

«Уряд завжди виходив з ситуації. Якщо вона торкається виконання рішень про конституційні права громадян, ми це рішення виконаємо і знайдемо кошти», - сказав Папієв.

«Це робить не Кабінет міністрів. Це робить Верховна рада механізмом голосування внесення змін в діючий закон про державний бюджет. Верховна рада вносить відповідні правки, після цього президент підписує закон, і він набуває чинності, - пояснив міністр.

«Я за те, щоб виконувалися рішення Конституційного суду. Потрібно виконувати, але для цього потрібно, щоб працювала Верховна рада України», - підкреслив Папієв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: