Один день існування "Новоросії" коштує Кремлю $ 20 мільйонів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Один день існування "Новоросії" коштує Кремлю $ 20 мільйонів

"ДНР" і "ЛНР" щодня висмоктують з Росії мільйони доларів

Царьов успішно "розводить" як кремлівських спонсорів, так і рядових прихильників сепаратизму на Донбасі.

Кожен день існування проекту "Новоросія" висмоктує з кишень організаторів близько $ 20 мільйонів. Це випливає з кошторису, котрий потрапив до рук журналістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документ передали для публікації люди з оточення екс-нардепа Олега Царьова. Саме ця особа отримує і розподіляє кошти. До того ж, робить це так, що залишає чимало невдоволених.

На двадцяти одній сторінці викладено план знищення української держави. Дві третини займає кошторис запланованих заходів.

Так звані "мирні мітинги" на сході України в них оцінені щонайменше в $ 15 тисяч кожен. Це означає, що на одного учасника виділялося близько $ 75. Однак доходило заледве 100-200 гривень.

"Ця сума просто дерибанилася, в першу чергу, самим Царьовим. За ці гроші він продовжує будувати собі розкішне життя", - розповів експерт зовнішньополітичних досліджень Сергій Пархоменко.

Він давно помітив невідповідність сум, які потрапляють до Царьова від кремлівських координаторів, і сум, які видають безпосередньо бойовикам так званого "ополчення".

"Люди воюють за тисячу гривень. Хоча Царьов у Москві пояснював, що має бути тисяча доларів на день", - каже експерт.

У редакцію ТСН потрапив кошторис так званої «Новоросії»

У редакцію ТСН потрапив кошторис так званої «Новоросії»

Порядок інших цифр також вражає. Зовнішня реклама "ДНР" і "ЛНР" потягнула на $ 500 тисяч. На створення інформаційних приводів для ЗМІ виділено $ 300 тисяч. Розробка ідеологічного підґрунтя для сепаратистів коштувало $ 25 тисяч.

На військову форму та амуніцію для бойовиків Царьов запросив по $ 1,5 тисячі за кожного. Однак найбільш приголомшлива стаття видатків – це допомога родинам загиблих.

Пархоменко запевняє, що керівникам квазідержавних утворень на території Донбасу вигідні смерті тих, хто повірив їхній демагогії та взявся за зброю. Можливо, цим і пояснюються накази про безглузді та криваві штурми донецького аеропорту, в котрих загинули вже сотні, якщо не тисячі бойовиків.

"Якщо бойовика вбивають – це додаткова можливість поцупити ту суму, котра була прописана на забезпечення бойовиків. Керівникам "ДНР" і "ЛНР" вигідно, аби більше бойовиків було вбито на Донбасі", - вважає експерт.

Доки цей план утілюється в життя, сам Царьов оселився в престижному районі Москви, їздить на розкішному джипі Porsche і оплатив дітям навчання у Лондоні.

Як уже повідомлялося, на Сході України терористи на чолі з Царьовим об'єдналися у незаконний "Союз народних республік".

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Наступна публікація