Один з найбільших зернотрейдерів оскаржив розподіл експортних квот

До суду звернулася компанія, яка є одним з лідерів ринку, з оскарженням законності розподілу квот на експорт зерна.

Один з лідерів зернового експорту минулих років - компанія "Нібулон" оскаржує в суді законність розподілу квот на експорт зерна.

Таким чином спільно з іншими зернотрейдерами компанія розраховує добитися перегляду розподілу квот. За оцінкою експертів, шанси "Нібулону" на це вкрай низькі - виходячи з даних уряду, вільних обсягів для експорту на ринку не залишилося, пише "Комерсант-Україна".

Компанія "Нібулон" звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з вимогою підтвердити, що при розподілі квот на експорт зернових 11 січня Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та Державною інспекцією з контролю за якістю сільгосппродукції були допущені порушення, розповів учора заступник гендиректора компанії Андрій Васильєв.

Держінспекція і Мінагрополітики не підтвердили наявність у компанії необхідних обсягів зернових для експорту, у той час як вони в неї були. Наявність зерна була обов'язковою умовою для видачі експортної квоти. "Примітно, що після того, як квоти були розподілені, Держінспекція підтвердила наявність обсягів зернових у нашої компанії", - зазначив Васильєв. Розгляд позову повинен відбутися 23 березня.

При розподілі квот на експорт зернових 11 січня отримати їх не змогли лідери зернового експорту минулих років - компанії Cargill, Toepfer, Louis Dreyfus, Soufflet Group і "Нібулон". Причиною цього стала відмова Мінагрополітики підтвердити у них наявність обсягів зерна для експорту. У разі перемоги в суді Нібулон спільно з іншими зернотрейдерами розраховує домогтися скасування результатів розподілу квот і виділення додаткових обсягів квоти, а також відшкодування збитків, понесених через невиконання експортних контрактів.

Але домогтися в судах визнання порушень у діях Мінагрополітики і Мінекономрозвитку зернотрейдерам швидше за все не вдасться, упевнений керуючий партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Андрій Астапов: "Це все одно що на іграшковій машині виїхати проти самоскида. Аналогічні спроби закінчилися провалом і в попередні роки".

Про непрозорість при розподілі квот і втручанні держави в роботу ринку зерна раніше заявляв і торговий представник США Рон Кірк. У відповідь на його звернення прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Мінекономрозвитку і Мінагрополітики вивчити питання встановлення та розподілу квот на експорт зерна.

Читайте також:

Кабмін продовжить квотування експорту зерна до липня

Експерти прогнозують дефіцит і подорожчання хліба

Слідом за гречкою з полиць може зникнути хліб та інші продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: