Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Один згортає діяльність, другий поки працює. У НБУ розповіли про долю російських банків в Україні

"Промінвестбанк" і "Сбербанк" не мають істотного впливу на фінансовий ринок України.

Два дочірніх банки російських фінустанов "Промінвестбанк" і "Сбербанк" хоч працюють в Україні, але не мають істотного впливу на її фінансовий ринок. 

Про це в інтерв'ю виданню FinClub розповіла перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, "Промінвестбанк" не проводить активну банківську діяльність і більше того - він майже згорнувся. Акціонери на зборах 6 лютого планують розглянути питання про складання ліцензії. "Таке рішення було б хорошим для всіх, тому що банк у такому режимі не робочий", - наголосила Рожкова. 

"Сбербанк" також не дуже активний на ринку, зазначила Рожкова. "Рішення щодо нього - це рівень політики самого акціонера, хоча у нас немає жодних контактів з ним. Ми як регулятор не спілкуємося з власником. Це все ускладнено політичними процесами. Для ринку це погано", - резюмувала перша заступниця голови НБУ.

У Нацбанку стежать, аби у "Сбербанку" була надліквідність. Це допоможе у разі чого розрахуватися за всіма зобов'язаннями. Акціонери намагаються продати банк. "Я сподіваюся, вже всім зрозуміло, що номінальним покупцям ми зелене світло не дамо. Тому, якщо це буде міжнародна інституція, яка зможе, незважаючи на санкції, отримати дозвіл ЄЦБ на угоду, тоді окей", - сказала Катерина Рожкова.

Як повідомлялося, торік у листопаді у "Сбербанку" Росії заявили, що відновлять переговори про продаж українського дочірнього банку лише після зняття з нього санкцій в Україні. До слова, у 2018 році фінустанова отримала збиток в розмірі 7,6 млрд грн. Нацбанк України в січні оштрафував українську "дочку" на 94,737 млн грн за ризикову діяльність. Банк збирається оскаржити штраф в суді.

Відео Активісти влаштували перформанс у вигляді похорону під будинком голови Нацбанку

Вимагали закрити російські банки. Імпровізована траурна процесія пройшла вздовж села Погреби. На чолі колони несли білі подушки з обляпаними червоною фарбою рублями. На знаменах розмістили написи із закликами закрити російські фінустанови. Перформанс завершувався на в’їзді до житлового кооперативу, де мешкає Яків Смолій.  

Активісти влаштували перформанс у вигляді похорону під будинком голови Нацбанку

Залиште свій коментар

Вибір редакції