Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одна з арештованих радіостанцій Курченка могла повернутися до сфери впливу екс-глави адміністрації Порошенка

Близький до Ложкіна депутат Шверк це категорично спростовує.

Al Jazeera розповсюдила своє нове розслідування стосовно України, в якому нинішні українські можновладці Петро Порошенко та колишній очільник його адміністрації Борис Ложкін фігурують, як продавці медіа-активів "Українського медіа холдингу", котрі придбав близький до Віктора Януковича олігарх-утікач Сергій Курченко. Видання стверджує, що з цієї угоди не було сплачено податків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У 2013 році для оформлення цієї покупки Курченко задіяв 300 мільйонів доларів власних заощаджень і 160 мільйонів позичив у державному Укрексімбанку під 10% річних і заставу трьох офшорних фірм, на котрих зависли облігації державної позики.

ВідеоЖурналісти оприлюднили розслідування про співпрацю Порошенка та олігарха-втікача Курченка

Al Jazeera розповсюдила своє нове розслідування стосовно України. Цього разу в ньому йдеться про те, що нинішні українські можновладці Петро Порошенко та колишній очільник його адміністрації Борис Ложкін продали олігарху Курченко медіа-активи, з яких не сплатили податки. Утім, їхні товарно-грошові відносини продовжувались і в пост-революційний період, коли Курченко уже утік з України. Це виявила Кореспондент ТСН у власному розслідуванні.

Журналісти оприлюднили розслідування про співпрацю Порошенка та олігарха-втікача Курченка

"Фінансові операції, пов’язані з придбанням вказаного контрольного пакету акцій, з боку Курченка мають ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом", - твердить прокурор Генеральної прокуратури Адріан Лупу. Після Революції Гідності ці активи арештовують, як злочинні, але з невідомих причин під час того, як ГПУ очолював Віталій Ярема, арешт раптово знімають – і борг Курченка перед Україною сплачують. Компанію, з якої погасили кредит за УМХ, мали придбати нардеп Онищенко та новоспечений український бізнесмен Павло Фукс, аби не залишати жодного зв’язку з Курченком та Арбузовим. "Фукс і Онищенко мали намір придбати ці компанії, в зв’язку з цим ці кошти були арештовані", - твердить директор НАБУ Артем Ситник.

Поки арешт був знятий, кілька вагомих активів вийшли з-під структури власності холдингу. ТСН вдалося виявити, що один з найцінніших активів, "Наше радіо", повернулося до колишнього власника. Зв’язок було встановлено через підприємця: така собі Азіз Кумпанова, окрім радіо, керує також офшоркою Бориса Ложкіна. На контакт вона не вийшла. Говорити відмовився і найближчий партер Ложкіна по УМХ нардеп Григорій Шверк. "Не хочу на цю тему розмовляти. Ложкін не повернув собі ніякого радіо, вас обманули, причому жорстко. Відмовляюся розмовляти з цього приводу, тому що все це фейк", - категорично заявив депутат. Поза ж камерою Шверк зізнався, що "Наше радіо" повернулося в орбіту його інтересів, а нинішній кінцевий номінальний бенефіціар – його родич.

Генпрокуратура під керівництвом Луценка усіляко намагається передати активи УМХ у власність агентства з повернення активів, однак хтось невідомий це блокує. В Печерському суді вдалося лише знову арештувати УМХ разом із "Нашим радіо", а слідчий ГПУ розповів, що нинішні посадовці не входять до кола підозрюваних. "У разі, якщо будуть здобуті докази про причетність до легалізації відмивання коштів інших осіб, буде поставлене питання про притягнення їх до відповідальності, незалежно від їх статусу і посади", - пообіцяв Лупу. Кадровий наслідок скандалу вже є: Ложкіна звільнили з посади на Банковій, але кабінет там залишився за ним.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Вибір редакції