"Одне з найбільших досягнень Майдану": в ЄС стурбовані змінами до закону про держзакупівлі в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Занепокоєння у ЄС викликає можливе обмеження доступу до публічних закупівель.

Європейський Союз висловив стурбованість щодо змін до закону про держзакупівлі, за які наразі проголосували лише у першому читанні. На думку Брюселя, це суперечить Угоді про асоціацію, адже передбачає преференції для вітчизняного машинобудування.

Про це йдеться відповіді представництва ЄС у Києві на запит видання DW. 

"Хоча бажання підтримати вітчизняну промисловість є зрозумілим, особливо з огляду на економічні труднощі через пандемію СOVID-19, є інші способи це робити, не порушуючи засад вільної конкуренції у відносинах з країнами ЄС та іншими членами СОТ", - наголосили в представництві ЄС. 

Законопроєкт, на їхню думку, однозначно порушуватиме принцип недискримінації, закладений в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також у зобов'язаннях України в рамках Світової організації торгівлі (СОТ). 

Підвищення прозорості державних закупівель є "одним з головних досягнень постмайданних урядів", вважають в дипломатичній місії, адже українці стали більше отримувати за свої гроші, що створило додаткові можливості для бізнесу. 

Нагадаємо, 22 липня депутати схвалили законопроєкт № 3739 у першому читанні. Ним пропонується внести зміни до закону про публічні закупівлі "з метою модернізації української промисловості". Від 1 січня 2021 року строком на десять років пропонується встановити перелік товарів, щодо яких використання вимог локалізації є обов’язковим при проведенні публічних закупівель.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше вже наголошував, що цей документ суперечить Угоді про асоціацію з ЄС.

Відео Євросоюз змінює правила приєднання країн

Євросоюз змінює правила приєднання країн. Європейська комісія оприлюднила сьогодні нові пропозиції щодо розширення. Вони, як кажуть експерти, ускладнють шлях до Європи. Ці нові правила мають велике значення і для України, переконують колеги в Брюсселі.  

Євросоюз змінює правила приєднання країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції