ОЕСР попереджає про спад

Європі й США Організація з економічної співпраці та розвитку пророкує уповільнення темпів зростання.

Рух уперед світової економіки наступного року триватиме, але темпи зростання уповільняться. Це буде пов’язано в першу чергу з охолодженням кон’юнктури в Сполучених Штатах і Західній Європі. 

З таким прогнозом виступила ОЕСР – Організація з економічної співпраці та розвитку, що об’єднує 30 найбільш промислово розвинутих країн світу. 

Основними факторами гальмування стане світова фінансова криза, що викликана обвалом на ринку нерухомості в США, і дорогі сировинні ресурси. В єврозоні до цих факторів додасться ще й високий валютний курс. Через занадто твердий євро потерпають експортери та збільшується імпорт.

Це особливо торкається найбільшого народного господарства Європи – німецького, де економічне піднесення останніх років відбувається передусім за рахунок експорту. 

Тому експерти Організації з економічної співпраці та розвитку досить суттєво переглянули в бік зниження свій прогноз щодо зростання валового внутрішнього продукту саме в Німеччині. У 2008 році цей показник становитиме менше двох відсотків, а в 2009 ще дещо знизиться. 

Можливо, однак, і більше стрімке охолодження, як у всій єврозоні, так і в Сполучених Штатах. Воно може бути викликано несподівано стрімким зростанням цін на енергоносії та харчові продукти, а також подальшим загостренням фінансової кризи. 

Експерти ОЕСР також вказують на небезпеку перегрівання китайської економіки. Хоча в цілому вони досить позитивно оцінюють перспективи КНР, Індії та Бразилії. В цих країнах, що не входять до ОЕСР, високі темпи зростання збережуться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: