Окружний адмінсуд Києва визначить долю цін на електроенергію для промисловості

Позови подали кілька депутатів.

Чи зменшаться тарифи на електроенергію для промисловості, тепер певною мірою залежить від Окружного адмінсуду Києва, йдеться в ТСН.19.30.

Іще два позови проти рішень Нацкомісії з регулювання електроенергетики подав експерт Андрій Герус.

Він вимагає скасувати два рішення НКРЕ, які впровадили в дію завищені, на його думку, тарифи на світло. Їх розрахували, застосовуючи так звану формулу "Роттердам плюс". Це умовна ціна вугілля в голландському порту, плюс його доставка до України. Тобто, за звичайне вітчизняне вугілля українці фактично сплачують, начебто, воно завезене із Західної Європи.

Ця схема, нібито, мала побороти корупцію і стабілізувати поставки. Але Герус переконаний - нічого, окрім завищених цін на електроенергію і прибуток для однієї приватної корпорації, ця формула не принесла. Деякі народні депутати з ним погоджуються, зокрема Лев Підлісецький та Олексій Мушак заявили, вимагатимуть створити у Верховній Раді Тимчасову слідчу комісію щодо скандальної формули "Роттердам плюс".

"Всі рішення були прийняті на користь конкретного бенефіціара, але не на розхвитко галузі в цілому", - каже депутат.

"Наша зима залежатиме від того наскільки чітко буде йти вугілля з так званих "ЛНР" і "ДНР", а власне нам обіцяли при введенні, що ми будем незалежні. Тобто відбувся обман", - додає інший.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: