Окупиться через 28 років. У "Нафтогазі" пояснили, чому Україні невигідна "знижка" на газ від Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Юрій Вітренко запевнив, що відмова від претензій до "Газпрому" економічно недоцільна.

Запропонований російським "Газпромом" варіант відмови НАК "Нафтогаз України" від вже виграних 3 млрд доларів у Стокгольмському арбітражі в обмін на "знижку" під час купівлі газу є економічно недоцільним.

Про це заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі одного з українських телеканалів.

"Якщо порахувати, то ця "знижка", про яку говорить Путін, навіть якщо просто економічно вважати, окупиться через 28 років, якщо порівнювати тільки з 3 млрд доларів, які "Газпром" нам уже винен. Не говорячи про нові позови", - сказав він.

Також Вітренко зазначив, що тільки з економічної точки зору немає сенсу чекати 28 років "для того, щоб отримати те, що ми отримаємо наступного року".

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

На початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні постачання газу.

Володимир Путін закликав до обнулення судових претензій між "Газпромом" і українським "Нафтогазом", пов'язаних з урегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.

Згодом російський "Газпром" надіслав "Нафтогазу України" офіційну відповідь, у якій відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції