Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Омелян розповів, як зупинити незаконне будівництво Керченського мосту

Через будівництво мосту економіка України зазнає значних збитків.

Тиск міжнародних партнерів на Росію і додаткові санкції проти російської держави можуть допомогти зупинити будівництво Керченського мосту.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час виступу на Міжнародній конференції з морської безпеки, яка 28 листопада розпочала роботу у Києві.

ВідеоРосія встановлює залізничну арку у Керченській протоці

"Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії як держави, проти компаній та фізичних осіб, які причетні до незаконного будівництва", - сказав міністр.

Омелян зазначив, що від окупації Криму і будівництва Керченського мосту транспортна інфраструктура та економіка України отримує значні збитки.

Зокрема, у морських портах у Маріуполі та Бердянську спостерігається зменшення кількості суднозаходів та вантажообігу. Через встановлення Росією обмеження параметрів для проходження суден, що слідують під аркою Керченського мосту, експорт українського металу до США щорічно втрачає 1 млн тонн.

Інфографіка обмежень через Керченський міст
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

Також відкритим питанням залишається заходження суден під прапорами різних країн до портів окупованого Криму. 27 листопада Омелян взяв участь у Генеральній Асамблеї ІМО, де підняв це питання.

"Видно, що це питання для Росії є некомфортним, вони постійно пробують  висловлювати думку, що ці питання політичні, а співпраці в ІМО – це інше, технічні питання, намагаються схилити на свій бік експертів ІМО. Ми чітко наголосили, що коли йде війна, ми будемо використовувати всі інструменти для того, щоб поставити агресора на місце", - заявив Володимир Омелян.

Фотогалерея Окупанти звели арку над Керченським мостом (9 фото)

Нагадаємо, протяжність майбутнього Керченського моста - 19 км. Він будується за рахунок коштів федерального бюджету РФ. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд рублів (майже 4 млрд доларів). Ця сума постійно зростала з початку будівництва. На один метр Керченського моста в середньому витрачається близько 209 тисяч доларів.

У міністерстві транспорту РФ заявляли, що  забезпечать відкриття автомобільного руху по споруджуваному Керченській мосту до грудня 2018 року, а рух поїздів - до 2019-го.

Екологи відзначають, що будівництво транспортного переходу порушить існуючу екосистему, зокрема, природний водообмін між Азовським і Чорним морями. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції