Омелян стверджує, що запланованих Офісом президента грошей на ремонт доріг вистачить лише на третину робіт

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зеленський пропонує почати глобальний ремонт із основних магістралей.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян стверджує, що запланованих в Офісі президента 150 млрд грн для ремонту 24 тис. км основних автомагістралей державного значення вистачить лише на третину робіт.

"Беремо калькулятор, ділимо цю цифру на кілометраж. Виходить 6250000 грн за капітальний ремонт 1 км доріг першої і другої категорій. А тепер запитаємося в українських автодорожніх компаній, навіть не в набагато дорожчих з ЄС: Ви готові робити капремонт утричі дешевше, собі в збиток? Ми вам дамо указ, роздасте його копії своїм співробітникам: зарплата буде раз на три місяці, матеріали видавати державі безкоштовно", - написав у Facebook Омелян.

Міністр наголосив, що "це нереально зробити за три роки". Також у нього виникло питання, звідки брати гроші на решту 145 тис. км доріг.

"Просто виконуйте державну стратегію з розвитку автошляхів України 2018-2022, наповнюйте Дорожній фонд 100% акцизів з пального (до речі, вже вивели з тіні 30% ринку пального? А це більше фінансового ресурсу на дороги), будуйте якісно і прозоро! І не забудьте про 50 млрд грн на п'ять наступних років для територіальних доріг", - зазначив Омелян.

Нагадаємо, кілька днів тому президент України Володимир Зеленський під час візиту регіонами дізнався про низку проблем, через які гальмує якісний ремонт доріг. 17 липня під час візиту на Миколаївщину він оглянув ділянку дороги М14 Миколаїв – Кропивницький та доручив відремонтувати найпроблемніші дороги регіону.

18 липня глава держави оголосив про відсторонення від виконання обов'язків керівника Укртрансбезпеки Михайла Ноняка.

19 липня Зеленський підписав указ, який спрямований на підвищення якості доріг в Україні. Зазначається, що для виконання цього указу до 1 січня 2020 року Кабмін має "забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників публічних закупівель відповідно до найкращих світових практик". Окрім цього, там прагнуть використовувати новітні матеріали під час будівництва та реконструкції доріг, а також залучати незалежних інженерів-консультантів та іноземних партнерів. Ремонт хочуть розпочати із 24 тис. км основних магістралей – за 150 млрд грн, плюс щороку – 15 млрд грн на підтримання їх у належному стані.

Відео75 мільярдів гривень витратять на ремонт доріг наступного року - економічні новини

Кабмін хоче збільшити видатки на відновлення і будівництво автошляхів 2020-го року. А до кінця цього року в Україні мають спрямувати на дороги 50 мільярдів, що є рекордною сумою за всі роки незалежності. З 2018-го року в країні вдалося відремонтувати 7 тисяч кілометрів доріг.  В Україні обвалилися ціни на капусту!  У липні вартість знизилася на половину. На оптових ринках  кілограм білокачанної капусти продають по 3-4 гривні за кілограм.  Евакуйоване у Києві авто тепер можна буде знайти онлайн! Столична влада запустила послугу в системі "Майно"! За допомогою інтерактивної карти можна буде у режимі реального часу знаходити інформацію про всі порушення в столиці.  Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді. 

75 мільярдів гривень витратять на ремонт доріг наступного року - економічні новини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції