Оновлений НБУ презентував перші завдання: кадрові питання, курси валют, інфляція та глобальна стратегія

Оновлений НБУ презентував перші завдання: кадрові питання, курси валют, інфляція та глобальна стратегія

Фото: Національний банк України

Смолій запевнив, що не здійснюватиме кардинальних кадрових перестановок.

Сьогодні – перший повноцінний робочий день новопризначеного голови Національного банку України Якова Смолія. Розпочав він його з планування – презентації Стратегії НБУ на найближчі роки, а також розповів про кадрові питання. Його заступники розповіли про ситуацію на валютному ринку та що відбувається з інфляцією.

Кадрові питання

"У моїх планах не передбачено зміни структури правління, за винятком однієї посади, яка звільнилася", - сказав Смолій, якого цитує УНІАН.

Голова НБУ уточнив, що йдеться про його заступника, який курує розрахунки і грошовий обіг, інформаційні технології. Також Смолій повідомив, що найближчим часом стане відомо, хто стане його першим заступником.

Валютний ринок

НБУ не вважає поточні коливання гривні на валютному ринку України істотними.

"У нас плаваючий курс", - сказав заступник голови Нацбанку Олег Чурій, відповідаючи на запитання про відновлення зниження курсу гривні поточного тижня після безперервного зміцнення попередні два місяці.

Чурій переконує, що коливання курсів у таких межах не є екстраординарними, а фундаментальні фактори для валютного ринку залишаються сприятливими.

Інфляція

Регулятор очікує на уповільнення інфляції в найближчі кілька місяців.

"У річному вираженні вона почне сповільнюватися - це зрозуміло - вже в найближчі кілька місяців", - запевнив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Більш точний прогноз він не назвав, але навів як приклад минулий рік, коли "інфляційний шок почав розвертатися, починаючи з квітня".

Нардепи обрали нового голову Національного банку України

Нардепи обрали нового голову Національного банку України

Стратегія Нацбанку

Керівництво НБУ презентувало стратегію свого розвитку, а також української банківської системи на найближчі роки. У ній визначили сім основних цілей: 1) низька та стабільна інфляція; 2) стабільна, прозора та ефективна банківська система; 3) відновлення кредитування; 4) ефективне регулювання фінансового сектору; 5) вільний рух капіталу; 6) фінансова інклюзія; 7) сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

"Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню. Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сімома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком", - зазначив голова НбУ Яків Смолій.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація