ООН: найбільше від кризи постраждають Україна, Росія і Казахстан

В ООН вважають, що найбільше від кризи наступного року потерпатимуть найбільші країни регіону.

Найбільше від падіння цін, глобальної рецесії, а також інвестиційного клімату, що погіршується, постраждають найбільші країни регіону - Україна, Росія і Казахстан, йдеться у доповіді ООН. Світова економіка переживає наймасштабнішу фінансову кризу з часів Великої депресії, йдеться в новій доповіді ООН "Світовий економічний стан і перспективи на 2009 рік". У ній наголошується, що в 2009 році очікується зниження доходу на душу населення у всьому світі, зниження зростання експорту і припливів капіталу, підвищення вартості позик для країн, що розвиваються, а також подальше пониження курсу долара.

Темпи зростання сукупного світового валового внутрішнього продукту (ВВП) знизяться з 2,5% в 2008 році до 1% в 2009 році. Автори доповіді прогнозують зниження темпів зростання економіки в країнах СНД в 2009 році до 4,8% з 6,9 в 2008 році. Основними причинами цієї тенденції вони вважають зниження цін на нафту і метали, а також дію глобальної фінансової системи.

Економісти ООН рекомендують всьому міжнародному співтовариству масивні пакети заходів економічного стимулювання, які мають послідовний характер, забезпечують взаємну підтримку на глобальній основі і відповідають стабільним цілям розвитку. Їх слід прийняти на додаток до заходів із забезпечення ліквідності і зміни структури капіталу, вже прийнятим країнами у відповідь на економічну кризу.

Для запобігання повторним кризам в майбутньому щорічна економічна доповідь ООН також рекомендує посилення регулювання фінансових ринків, адекватне забезпечення ліквідності в міжнародному масштабі, перебудову міжнародної резервної системи і ефективніше міжнародне економічне управління, що включає більше число учасників.

"На жаль, зараз нам нема про що сказати: "це добре" або "це обнадіює", - нарікає Гейнер Флассбек, керівник програми глобалізації і стратегій розвитку Конференції ООН з торгівлі та розвитку.

"Загалом, у світі підсумкові показники можуть бути рівні нулю або навіть опуститися небагато нижче за нуль. Це не такий вже і песимістичний погляд", - цитує Флассбека Reuters.

Невизначеність, що виникла через роздування спекулятивної "мильної бульбашки" і сильних за останні 50 років змін цін, перетворює всі прогнози і припущення на ворожіння на кавовій гущі, включаючи ті, що прогнозують відновлення економіки до 2010 року, вважає експерт ООН.

У даній ситуації, коли процентні ставки в багатьох країнах практично зведені до нуля, світова спільнота повинна скоординовано простимулювати зростання споживчих витрат і попит. На думку Флассбека, уряди решти всіх країн повинні послідувати прикладу нової адміністрації Барака Обами, яка розробила пакет стимулюючих заходів на суму 800 млрд. доларів.

Китай прийняв програму стимулювання економіки, вартістю 4 трильйони юанів (585 млрд. доларів), а Німеччина оприлюднила цього тижня комплекс стимулюючих заходів на суму 50 млрд. євро.

Ухвалення цього пакету не повинне супроводжуватися навмисним знеціненням національної валюти, тому що багато країн прагнуть залишити всі вигоди від стимулювання економіки у себе, перешкоджаючи проникненню імпорту на ринок. Проте зміцнення долара, як вважає Флассбек, явище тимчасове.

"Дисбаланс світової економіки і різке падіння курсу долара залишаються основними ризиками для світової економіки, оскільки раптовий обвал долара може спровокувати другу хвилю кризи на фінансових ринках", - повідомляється в доповіді.

Читайте також: 

В обмінниках сильно впали долар і євро

Порятунок економіки США коштуватиме 825 мільярдів доларів

Фінансові ринки не можуть подолати кризу

Порятунок економіки США коштуватиме 825 мільярдів доларів

Фінансові ринки не можуть подолати кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: