ООН: Найближчим часом світові ціни на продукти різко виростуть

Посушлива весна у Європі спричинить черговий стрибок цін на продукти.

Посушлива погода, яка спостерігалася в Європі цієї весни, може мати руйнівні наслідки для врожаю. На думку фахівців ООН, різкий стрибок цін на продукти харчування відбудеться вже у найближчі тижні.

Агентство ООН по продовольству вирішило анулювати свої оптимістичні прогнози з приводу цін на продовольство у світі. Раніше експерти агентства вважали, що річний ріст не перевищить 4-5%

Ціни на харчові продукти досягли свого історичного піку на початку цього року, що дало привід побоюватися повторення продовольчої кризи 2008-го року.

Експерти не виключають, що подібну ситуацію можна буде спостерігати вже в найближчі тижні. Так, середня світова ціна на крупи в квітні підскочила на 71% - це втричі більше, ніж десять років тому. Якщо незабаром на зміну сонячній погоді в Європі не прийдуть опади, старший економіст по крупах агентства ООН по продовольству Абдольреза Аббассіан передрікає серйозні наслідки.

"Для Європи червень починається дуже несприятливо. Без дощів вже не можна обійтися. Якщо ця ситуація збережеться - ціни виростуть дуже агресивно", - відмітив експерт.

Нагадаємо, що в Україні в середині травня на продовольчому ринку настав довгоочікуваний перелом. Вартість плодоовочевого кошика вперше за довгий час, почала знижуватись.

Читайте також:

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

В Україні подешевшали овочі

Киян обдурили з цінами в соціальних магазинах

Імпорт овочів в Україну зріс вдвічі

Овочі та фрукти подешевшають удвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: