ООН пропонує замінити долар новою глобальною валютою

ООН підтримав починання Росії та Китаю і наполягає на терміновому перегляді ролі долара як світової резервної валюти

Конференція ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD) виступає за заміну долара іншою глобальною валютою.

На думку експертів, чинна світова валютна система неефективна, вона гальмує розвиток економіки та є однією з основних причин світової фінансової кризи. "Роль долара як світової резервної валюти потребує термінового перегляду", - йдеться у доповіді конференції.

Раніше Росія та Китай вже неодноразово виступали з критикою світової фінансової системи, яка базується на доларі. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв наполягав на створенні нової світової супервалюти, пояснюючи це тим, що долар уже вичерпав себе та не відповідає сучасним реаліям.

Проте доповідь UNCTAD стала першим випадком, коли до аналогічних висновків і рекомендацій дійшов багатонаціональний інститут.

Доповідь пропонує створити нову систему, подібну до системи Бреттона-Вудса, яка б регулювала обмінні курси і зобов'язувала центробанки проводити інтервенції для підтримки або ослаблення своїх валют.

Бреттон-Вудська угода поклала початок таким організаціям, як Міжнародний банк реконструкції і розвитку та Міжнародний валютний фонд. Долар США став світовою валютою разом із золотом.

Це був перехідний етап від золотодевізного стандарту до вільної конвертації на основі попиту і пропозиції, але система зазнала краху через те, що золотовалютні запаси США більше не могли забезпечувати конверсію закордонних доларів у золото.

Тепер, вважають в UNCTAD, долар можна замінити штучною валютою. На думку одного з авторів доповіді Детлефа Котте, це допомогло б вирішити низку проблем, пов'язаних з дисбалансами в міжнародній торгівлі і державним боргом.

При цьому Котте стверджує, що необхідно вибудовувати систему регулювання обмінних курсів: "Країни мають тримати стабільними реальні (з поправкою на інфляцію) обмінні курси. Центробанки повинні будуть проводити інтервенції, спрямовані на стабілізацію курсів валют, а якщо вони не захочуть це робити, їх повинен примушувати до цього наднаціональний інститут, такий, наприклад, як Міжнародний валютний фонд".

Експерти UNCTAD вважають також, що країни з великим і стабільним торговим профіцитом, такі як Китай або Німеччина, повинні продовжити стимулювання власних економік для посилення внутрішнього попиту, що дало б можливість їм зняти власні дисбаланси в економіці і дало шанс дефіцитним країнам - США і Великобританії - знизити тягар і нормалізувати економіку.

Читайте також:

Обама не бачить альтернативи долару

Світова фінансова криза переросла у торговельну

Долар залишиться головною резервною валютою світу

МВФ: Євро не зможе витіснити долар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: