ООН: за 10 років ціни на продукти харчування зростуть на 40%

Експерти ООН зробили "жорстке попередження" міжнародним політикам: у світі відсутня продовольча безпека, і ціни на харчі невпинно зростатимуть.

За прогнозами ООН, ціни на продукти харчування протягом наступного десятиліття зростуть на 15-40%.

Відповідні дані наведені у доповіді Організації економічного співробітництва і розвитку та Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

У дослідженні ООН за еталон було взято період з 1997 по 2006 рік - він передував стрибку цін на продовольство в 2007-2008 роках.

Як передбачають фахівці, пшениця і кормове зерно подорожчають на 15-40%, рослинна олії – на понад 40%, молочні продукти - 16-45%. Менш вираженим, як очікується, буде підвищення цін у м'ясному тваринництві.

У документі зазначено, що подорожчання харчів буде пов'язано із зростанням продовольчих потреб країн, що розвиваються, а також із підвищенням попиту на біопаливо.

Експерти ООН наголосили, що у світі відсутня продовольча безпека. Як вважають в організації, цей прогноз має стати "жорстким попередженням" міжнародним політикам. Наразі близько одного мільярду людей у світі страждають від голоду.

Водночас "світовою житницею" може стати Україна - за прогнозами, в Китаї, Індії, Росії та Україні зростання виробництва продуктів харчування значно перевищить 20%". Однак усіх з великим відривом випередить Бразилія, де цей показник повинен перевищити 40%.

Читайте також:

Україні прогнозують "аграрний прорив" на світовому ринку

ООН закликала людство на один день відмовитися від їжі

Від голоду у світі страждають більше мільярда людей

В Україні другий місяць поспіль зафіксовано зниження цін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: