Опалювальний сезон в Україні: чи очікувати зростання цін на газ взимку

Автор
Олена Капнік
Дата публікації
Перегляди
9134
Опалювальний сезон в Україні: чи очікувати зростання цін на газ взимку

Національний банк України

У листопаді вартість газу зросла на 34,7%.

У листопад в Україні суттєво зросли ціни на газ: на 34,7% – до 6,33 грн/куб.м з ПДВ і без урахування вартості розподілу.

Чи зростуть ціни на газ взимку, достеменно не відомо - про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла Ольга Бабій, членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Не факт, що ціни у січні піднімуться. Тому що та ціна на газ як товар, що зараз існує, вона скоріш за все залишиться на тому ж рівні. Минулого року від січня 2020 року існує окремо ринкова вартість. Коли йдеться за ціну розподілу газу як товару, то користувачі отримують дві платіжки. Одна - за газ, а інша - за розподіл. Розподіл може здорожчати, і на його вартість вплине саме та ціна газу. В структурі тарифу на розподіл газу - 50 відсотків вартості газу самого. Якщо для розподільчих компаній як для побутового населення ціна газу зросте, то і тариф на розподіл зросте", - розповіла еспертка. 

За її словами, наразі вартість розподілу газу (за весняними тарифами) - до п'яти тисяч гривень. Ольга Бабій також наголосила, що населення й надалі отримуватиме дві платіжки на газ.

Початок опалювального сезону: чому ростуть ціни на газ

Початок опалювального сезону: чому ростуть ціни на газ

"Від серпня всі мають змогу самостійно обрати постачальника газу. Якщо раніше користувачі були "прив'язані" ціною газу і розподілу до розподільчої компанії, то зараз окремо сплачують за розподіл газу і окремо на ринку можна обрати ціну газу. Зараз у різних постачальників вартість палива коливається від шести до восьми тисяч гривень. Це дало можливість людям обирати газ як товар дешевше", - розповіла членкиня НКРЕКП.

Як повідомлялося, в Україні запрацював ринок газу. Від 1 серпня почали діяти нові ринкові умови у сфері газопостачання для населення. Тепер кожен громадянин може змінити компанію, яка постачає газ до його оселі, бо вибір є. 

Наступна публікація