ОПЕК про ціну на російський газ для України: так вже ніхто не рахує

Генсек організації заявив, що наразі вже немає прямого цінового зв'язку нафти і газу, оскільки почалися могутні розробки сланцевого газу в США.

В Організації країн експортерів нафти (ОПЕК) здивовані формулою розрахунку ціни на російський газ для України, оскільки насьогодні немає прямого цінового зв'язку нафти і газу.

Про це заявив генеральний секретар ОПЕК Абдаллой ель-Бадрі під час зустрічі з Миколою Азаровим, повідомив журналістам прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'яненко.

Зокрема, зазначив Лук'яненко, здивування викликає те, що ціна на газ коригується залежно від ціни на нафту.

"Сьогодні вже немає прямого цінового зв'язку нафти і газу, оскільки почалися могутні розробки сланцевого газу в Сполучених Штатах", - процитував А.Ель-Бадрі прес-секретар голови уряду України.

Відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, яку було укладено між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" 21 квітня 2010 року, ціна природного газу визначається з урахуванням знижки у розмірі 100 дол. за тис. куб. м. Вона коригується кожного кварталу залежно від того, як змінюються ціни на нафтопродукти.

Як повідомлялося, вартість російського газу для України в першому кварталі 2011 року становитиме 230-235 дол. Таким чином ціна російського газу для України знизиться на 15-20 дол. за тисячу кубів.

Раніше Азаров заявив, що Україна буде наполягати на перегляді чинної угоди з Росією про постачання газу в Україну. Проте пізніше прем'єри України і Росії відмовилися коментувати хід україно-російських газових переговорів.

Читайте також:

"Нафтогаз" віддав "Газпрому" мільярд доларів

Україна і Росія готують новий газовий договір

Наступного року російський газ для українців подешевшає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: