Операторів зобов'язали встановити єдину ставку на зв'язок

Мобільні оператори другого ешелону і фіксовані оператори виступали за скорочення розриву між ставками доступу на фіксовані і мобільні мережі.

Антимонопольний комітет України остаточно визнав вісім операторів монополістами на ринку здійснення з'єднання в мережах мобільного і фіксованого зв'язку (інтерконнекту). Тепер вони платитимуть один одному однакову суму за послуги інтерконнекту. Це рішення відомством було прийнято ще в травні 2009 року на основі аналізу ринків за 2008 рік, проте вже в червні 2009-го воно було призупинене - після звернення "Київстару" і МТС.

Таким чином, питання регулювання ставок інтерконнекту передане Національній комісії регулювання зв'язку. Сьогодні оператори мобільного зв'язку самі встановлюють ставку інтерконнекту, яка в середньому складає 50 копійок за хвилину. За словами члена НКРЗ Людмили Артюшенко, на початку цього року комісія затвердила розмір ставок для монополістів. Вони складають 18-25 копійок за хвилину при завершенні міжміського дзвінка для фіксованих операторів і 35-40 копійок для мобільних операторів.

"Поки незрозуміло, коли рішення Антимонопольного комітету набуде чинності - з сьогоднішнього дня або з 1 липня. Але у будь-якому випадку тепер оператори повинні в стислі терміни підписати договори про взаємноз'єднання за новими ставками", - зазначив він. За словами Артюшенко, оскільки рішення НКРЗ про розмір ставок для монополістів було ухвалене в лютому, то ніякі перерахунки між операторами за 2008-2009 роки проводитися не будуть.

Представники мобільних операторів без особливого захвату сприйняли рішення регулятора. За словами директора з корпоративного управління й контролю "МТС-Україна" Олега Проживальского, рішення навряд чи зможе зняти проблему внаслідок того, що розмірами ставок передбачена вилка. "Це означає, що нам буде складно домовитися, як і раніше. Особливо з дрібними операторами, договорів з якими не існує", - стверджує він. "Київстар" розділяє позицію колег.

В той же час в "Астеліті" (ТМlife :)) і "Укртелекомі", навпаки, позитивно відреагували на рішення відомства. За словами директора департаменту комерційної діяльності з операторами "Укртелекому" Олександра Топихи, рішення як мінімум вводить для ринку певні рамки, в яких можуть діяти компанії.

Такі кардинально різні позиції учасників ринку легко пояснити. Питання ставок інтерконнекту є одним з найбільш конфліктних на ринку зв'язку. Мобільні оператори другого ешелону і фіксовані оператори виступали за скорочення розриву між ставками доступу на фіксовані і мобільні мережі, що й призвело до розслідування АМКУ. Річ у тому, що ставки інтерконнекту при розрахунках між мобільними операторами до вчорашнього дня складали близько 50 копійок за хвилину.

Тоді як за завершення дзвінка на своїй мережі "Укртелеком" і більшість операторів фіксованого зв'язку отримують удвічі рази менше. "Усі дрібні гравці ринку зазнавали збитків на розрахунках за інтерконнект. Тобто вони віддавали більше, ніж отримували, адже ставки доступу на мережі були тим нижчими, чим менше оператор", - пояснює експерт консалтингової групи Netton CG Роман Химич.

Тепер же, згідно з рішенням НКРЗ, усі вісім операторів платитимуть один одному менше, що вигідно держкомпанії і мобільним операторам другого ешелону.

Читайте також:

АМКУ визнав монополістами 8 операторів зв'язку

АМКУ зупинив об'єднання "Вымпелкома" і "Київстар"

"Київстар" відключив абонентів від Vega

"Укртелеком" має намір відмовитися від бренду Utel

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: