Операції від 100 тисяч гривень перевірять на відмивання доходів

Всі особи, що здійснюють операції на суму від 100 тис. грн готівкою будуть ретельно перевірятися, а банківські працівники будуть на них доносити.

Верховна рада посилила контроль за фінансовими операціями - тепер у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, будуть підозрюватися всі особи, що здійснюють операції на суму від 100 тис. грн готівкою.

Експерти впевнені, що це посилить боротьбу з незаконними доходами і буде стимулювати переказ коштів населення в безготівкову форму. Ринок нерухомості очікують тінізація і стагнація, тому що під моніторинг підпадуть майже всі угоди, прогнозують його учасники.

У п'ятницю Верховна рада внесла зміни в закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом" з метою реалізації 40 рекомендацій міжнародної Групи з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Депутати розширили перелік суб'єктів підприємницької діяльності, які повинні повідомляти в Держфінмоніторинг про великі і сумнівні фінансові операціі своїх клієнтів: крім банків, страхових компаній, товарних і фондових бірж, гральних закладів, ломбардів і платіжних систем, у нього тепер входять торговці нерухомістю (ріелтори), дорогоцінними металами та камінням, предметами антикваріату і мистецтва, нотаріуси, адвокати, аудитори, бухгалтери, філії іноземних підприємств і оператори поштового зв'язку.

Ліміт суми, який підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, парламент підвищив з 80 тис. грн до 100 тис. грн (також у валютному еквіваленті). При здійсненні операцій на таку суму суб'єкти первинного моніторингу зобов'язані провести ідентифікацію клієнта.

Також розширено перелік операцій, які є підозрілими і про які необхідно повідомляти до Держфінмоніторингу. Обов'язковій перевірці підлягають, зокрема, операції, сплачені готівкою; проведені неприбутковими та благодійними організаціями; отримання членом кредитної спілки декількох кредитів за один день. Крім того, операції будуть моніторити, якщо вони заплутані або мають незвичайний характер, не мають очевидного економічного сенсу, не відповідають суті діяльності клієнта, роздроблені з метою уникнення перевірки.

Цікаво, що депутати вилучили із закону тлумачення цих ознак.

Адвокати, аудитори, бухгалтери і нотаріуси зможуть не повідомляти про свої підозри, якщо інформація стала їм відома за обставин, які є адвокатською або професійною таємницею. Винятком для нотаріусів стали угоди купівлі-продажу нерухомості на суму від 400 тис. грн.

Банкіри задоволені посиленням контролю за фінансовими операціями, тому що сподіваються на приплив готівкових коштів у банківську систему. "Це буде стимулювати переказ готівкових заощаджень, що зберігаються під подушками у населення, в безготівкову форму. А безготівкові розрахунки контролюються, - говорить голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук .- Тепер в торгових точках при здійсненні великої покупки потрібно буде проводити ідентифікацію особи. Підвищення ліміту пов'язане з інфляцією і знеціненням гривні.

Автодилери впевнені, що перевірки на предмет відмивання брудних грошей не ускладнять їх роботу.

Найбільше постраждають від дії нового закону агентства нерухомості, які прогнозують перехід ринку в тінь.

Читайте також:

Американський мільярдер заарештований за інсайдерську торгівлю

Продаж Pirate Bay зірвано через махінації покупця

Тігіпко: фіскальні новації уряду вб’ють економіку

Фінансисти: краще б Ющенко пішов на уряд танками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: