Опозиція: МВФ не вимагав підвищення ціни на газ на 50%

За переконанням опозиції, Міжнародний валютний фонд лише поставив перед українським урядом умову довести ціни на газ до обґрунтованих, а не підвищувати наполовину.

Міжнародний валютний фонд не вимагав від українського уряду підвищення ціни на газ на 50%. Про це заявив міністр комунального господарства в уряді Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко.

На його переконання, тарифи та тарифна політика - головний чинник існування та розвитку житлово-комунального господарства, передусім таких структур, як теплокомуненерго, водоканали.

"Але до останнього моменту ми підміняли розумну, прозору, чітку, послідовну, оптимальну політику гаслами: чим більше бюджетних грошей засадимо комунальникам, тим, мовляв, краще. Усі уряди вели гру: щороку комунальники намагалися витягти якомога більше грошей з державного та місцевих бюджетів, а потім безконтрольно їх кудись запустити", - зазначив Кучеренко.

За його словами, саме тому в ЖКГ йшли мільярди гривень, але нічого не покращувалося.

І тарифами як інструментом розвитку цих підприємств просто нехтували.

"Сьогодні нічого в тарифній політиці не змінилося, бо і методологія, і інструментарій залишилися старі, але прийнято вольове рішення підвищити ціну на газ. При цьому, як жупелом, прикриваються вимогою МВФ. Хотів би уточнити. Це не було вимогою МВФ - підняти ціну на газ на 50%. МВФ завжди казав: зробіть ціну на послуги ЖКГ економічно обґрунтованими", - сказав Кучеренко.

"А сьогодні, після цього вольового і в принципі необхідного рішення, виникає запитання: а куди підуть гроші від подорожчання? На збільшення газу власного видобутку? На покращення роботи та зменшення втрат газових мереж? На поліпшення якості газу?" - наголосив він.

Нагадаємо, 13 липня Національна комісія регулювання електроенергетики своїми постановами збільшила на 50% з 1 серпня 2010 року відпускні ціни на природний газ для населення й ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання й гаряче водопостачання населення.

Також передбачено, що додаткове підвищення цін на газ на 50% для населення буде проводитись у квітні 2011 року.

Читайте також:

Янукович відмовився говорити про подорожчання газу для населення

"Регіони" переконують у швидкому звиканні населення до нових цін на газ

Уряд розповів, навіщо підвищує ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: