Оприлюднено рішення Стокгольмського арбітражу по "РосУкрЕнерго"

Як заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко, аналіз цього документу дає можливість стверджувати, що у Стокгольмському суді не просто здали, а "напросто продали Україну".

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко оприлюднила рішення Стокгольмського арбітражного суду, яке зобов’язує Україну виплатити структурам компанії Дмитра Фірташа "РосУкрЕнерго" 5,5 мільярдів доларів з державного бюджету.

Відповідний документ вони продемонструвала 1 липня під час засідання опозиційного уряду.

Тимошенко зазначила, що заяви українських високопосадовців щодо засекречення порушеної кримінальної справи проти колишнього керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка дає всі підстави вважати, що все це робиться не просто так, а для того, щоб злочинне угрупування, у складі якого перебувають найвищі високопосадовці, прагне прикрити свої злочинні дії і відібрати в Україні кошти.

"Сьогодні ми знімаємо цю графу секретності, і я хочу оприлюднити сьогодні повний текст рішення Стокгольмського суду, зокрема, його оригінал англійською і російською, бо всі учасники там спілкувалися російською", - цитує її слова прес-служба БЮТ.

За словами Тимошенко, аналіз цього документу дає можливість стверджувати, що у Стокгольмському суді не просто здали, а "напросто продали Україну".

Зокрема, лідер БЮТ проаналізувала пункт 1.3 рішення суду щодо повернення 11 мільярдів кубометрів газу "РосУкрЕнерго".

"Якщо НАК "Нафтогаз" за часів мого прем’єрства за моєю директивою наполягав на тому, що 11 мільярдів кубометрів газу були придбані на законних підставах, то з приходом Януковича НАК "Нафтогаз" отримав інші директиви і стверджував, що не підтримує цю позицію", - сказала вона.

За словами Тимошенко, згідно з текстом рішення суду, НАК "Нафтогаз" заявив, що "РосУкрЕнерго" має право на отримання штрафних санкцій у розмірі 1,1 мільярдів кубометрів газу.

"Рано чи пізно влада Януковича відповість за те, що прямо здала інтереси України, позицію НАК "Нафтогазу", і таким чином Україна, "Нафтогаз" були втягнуті у непомірну велику навіть для України корупційну програму", - сказала вона.
 
Крім того, судове рішення Стокгольмського арбітражу оприлюднило видання "Дзеркало тижня". З текстом рішення можна ознайомитись тут.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією "РосУкрЕнерго", співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав "РосУкрЕнерго".

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

В рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі був затриманий колишній глава Держмитниці Анатолій Макаренко.

Читайте також:

Рада зайнялась розслідуванням корупційної діяльності "РосУкрЕнерго"

Кримінальній справі проти екс-глави Держмитниці присвоєно гриф таємності

БЮТ вимагає від Ради розслідувати "газову розправу" Стокгольмського суду

Янукович не дасть жодної копійки за газ RosUkrEnergo

ВідеоОприлюднено рішення Стокгольмського арбітражу по "РосУкрЕнерго"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: