Оптовий ринок "Столичний" може перетворитися на звичайний базар

Введення в експлуатацію "Столичного" дозволило багатьом киянам та жителям столичної області купувати на ньому за низькими цінами овочі та фрукти.

Введення в експлуатацію першої черги плодоовочевого оптового ринку "Столичний" мало вплинуло на роздрібні ціни в Києві.

Крім того, торговцям, які розраховують на оптову торгівлю, поки що доводиться переважно обслуговувати роздрібних покупців, пише Дзеркало тижня.

Введення в експлуатацію "Столичного" дозволило багатьом киянам та жителям столичної області купувати на ньому за низькими цінами овочі та фрукти.

Безперечно, кількість охочих тут затоваритися зростатиме. Однак ця обставина загрожує тим, що оптовий ринок може перетворитися на великий, але звичайний роздрібний, пише видання.

Проте залучити стільки оптових покупців, щоб привезена продукція відразу ж розвозилася по всьому столичному регіону і була доступною в усіх його мікрорайонах, виявилося складніше.

"У результаті люди їдуть за десятки верст "киселю сьорбати", а великовантажні автомашини зі свіжою продукцією змушені стояти по кілька діб в очікування покупців.

Якби не наплив звичайних, неторгових людей, в основному пенсіонерів, які поки що є основними покупцями, то оптовим реалізаторам "Столичного" було б непереливки", - наголошується в статті.

Виконання одного з головних завдань оптового ринку - зниження цін у роздробі - ще далеке від реальності. Річ у тому, що за час відсутності налагодженої оптової торгівлі в країні сформувалася специфічна, багато в чому тіньова система заготівлі та реалізації плодоовочевої продукції. З появою "Столичного" вона не зникла й, схоже, зникати не планує.

Більшість власників плодоовочевих магазинів, кіосків, лотків Києва з відкриттям "Столичного", судячи з досить скромних обсягів оптових закупівель на ньому, не кинулися закуповувати свіжу й досить дешеву продукцію, а продовжують торгувати дорогими й часто вже не свіжими овочами та фруктами, постачаючи їх переважно "з власних джерел".

Отже, щоб торгівлю зробити цивілізованою, мало вводити в дію сучасні оптові ринки. Для повної віддачі вкладень необхідно модернізувати, осучаснити роздрібну торгівлю, зробити її прозорою, менш схильною до спекулятивної складової.

Нагадаємо, 15 липня у Києві відкрили найбільший у Східній Європі оптовий ринок "Столичний". Він знаходиться на Великій Кільцевій, 110а. На даний момент на ринку працює один павільйон.

"Столичний" ринок є першим із серії оптових ринків в Україні, які з'являться біля Харкова, Одеси, Запоріжжя, Донецька і Херсона. Повністю ринок, який перевищить за площею одеський "7-й кілометр", відкриється в 2014 році. Для порівняння, "7-й кілометр"  займає площу у 70 га.

Читайте також:

Азаров відкрив найбільший в Україні оптовий ринок

У Києві відкрився найбільший у Східній Європі оптовий ринок

У Києві планують закрити ринки і встановити на їх місці супермаркети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: