ОПЗ продадуть, щоб розрахуватися з попередніми покупцями

У Фонді держмайна планують втретє продати Одеський припортовий завод і виручити за нього не менше, ніж у попередні рази.

Одеський припортовий завод (ОПЗ) знову виставили на продаж. Фонд держмайна планує виручити за об’єкт "не менше, ніж раніше", - як відомо, дві попередні спроби приватизувати підприємство зазнали невдачі.

Оголосивши про продаж заводу, в.о. голови ФДМУ Олександр Рябченко нагадав, що існує проблема з поверненням двом учасникам попереднього конкурсу гарантійних внесків по 400 мільйонів гривень.

Він звернув увагу, що учасники конкурсу постійно виграють суди, і з ситуації, що склалася, є тільки два виходи. "Перший - фантастичний: це Держказначейство поверне ці гроші, а ми повернемо їх інвестору, і найбільш імовірний - це підприємство знову буде виставлено на продаж", - сказав він.

Рябченко додав, що кожні десять днів Фонд держмайна подає платіжку до Держказначейства, "щоб бути чистими перед законом і інвесторами", але цих коштів у казначействі вже немає.

"Ми розуміємо, що ці гроші вже давно зняті, колишній уряд використав їх на інші цілі", - підкреслив чиновник.

За словами Рябченка, вони планують продати ОПЗ не дешевше тієї вартості, яка була раніше. Водночас, на його думку, негативна ситуація, пов'язана з попереднім продажем підприємства, може зіграти на зниження реальної ринкової вартості.

"Дуже погано було завершено конкурс з ОПЗ, і це підвищило коефіцієнт ризику для потенційного покупця подальших продажів", - сказав він.

Рябченко не зміг уточнити, чи буде підприємство виставлено на продаж вже цього року.

"Як тільки уряд ухвалить рішення, ми будемо його продавати", - пояснив він.

Нагадаємо, уряд Юлії Тимошенко двічі намагався приватизувати ОПЗ, проте обидва рази безрезультатно. Спочатку він скасував конкурс у зв'язку з протидією президента Віктора Ющенка, який наголошував на стратегічній важливості підприємства для держави.

Вдруге, у вересні 2009 року, продаж ОПЗ заблокував Фонд держмайна, назвавши запропоновану ціну у 5 млрд гривень заниженою.

Одеський припортовий завод (місто Южне, Одеська область) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду, і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Читайте також:

Одеський припортовий завод утретє виставлять на продаж

Україні пригрозили міжнародним судом через ОПЗ

Учасникам конкурсу з приватизації ОПЗ не повернули грошову заставу

Янукович: ОПЗ намагалися продати за корупційною схемою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: