Продаж Одеського припортового заводу скасовано

ОПЗ придбала українська компанія "Нортіма", але конкурсна комісія не погодилася з ціною 5 мільярдів гривень, запропонованих за завод.

Конкурсна комісія скасувала продаж Одеського припортового заводу українській компанії "Нортіма". Перед цим ОПЗ було продано на відкритому аукціоні за ціною 5 мільярдів гривень.

За словами голови конкурсної комісії Ігоря Білоцерківця, комісія назвала ціну в 5 мільярдів гривень заниженою і скасувала продаж Одеського припортового. Конкурс було визнано таким, що не відбувся.

Раніше "Нортіма" придбала пакет 99,567% акцій Одеського припортового. Стартова ціна пакету становила 4 мільярди гривень.

На підприємство також претендували російська компанія "Азот Сервіс", пов'язана із "Газпромом", і українська "Фрунзе-Флора", яку пов'язують із бізнесменом Костянтином Григоришиним.

Перед початком торгів в.о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко відзначив, що приватизація є цілком законною, незважаючи на попередні заборони з боку судів і президента Віктора Ющенка. Проти приватизації виступив Валерій Карпінос, представник Секретаріату президента у конкурсній комісії.

Пізніше голова ФДМУ Парфененко уточнив, що продаж ОПЗ відбудеться не раніше, ніж наступного року.

Нагадаємо, 17 вересня Ющенко призупинив приватизацію ОПЗ, крім того, Окружний адмінсуд Києва в цей же день на забезпечення позову черкаського "Азоту" також призупинив продаж підприємства. 21 вересня "Азот" відкликав свій позов.

22 вересня Окружний адміністративний суд Києва призупинив конкурс із продажу ОПЗ за позовом "Дніпроазота". Однак ФДМУ конкурс не скасував. Крім того, Конституційний суд відмовився відкривати провадження за поданням глави держави про заборону продажу заводу.

Одеський припортовий завод (місто Южне, Одеська область) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Читайте також:

ОПЗ продадуть не раніше наступного року

Ющенко закликав інвесторів не брати участі в шоу з продажу ОПЗ

Ющенко за кілька місяців передумав і заборонив продаж ОПЗ

Ющенко знову зупинив приватизацію Одеського припортового

ВідеоПродаж ОПЗ скасовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: