Ораторська майстерність чи ораторське мистецтво?

Школа ораторської майстерності "СПІКЕР" починає свою роботу 23 травня. Чекаємо на всіх бажаючих, які прагнуть результативного та гарно виступати перед будь-якою аудиторією!

"Я хочу займатися ораторським мистецтвом" - так часто кажуть ті, хто прагне розвинути у себе навички впевненого публічного виступу. "Я шукаю для себе тренінги з ораторської майстерності" - діляться своїми побажаннями інші. Хто правильніше висловлює свої думки в цьому випадку, чи є різниця між цими термінами і чи істотна вона?

Наталія Лозійчук, директор тренінг-центру "СПІКЕР" пояснює: "Так, на перший погляд, дійсно, яка різниця - майстерність це чи мистецтво, але в розшифровці цих понять криється особливий сенс, важливий для того, щоб оволодіти умінням результативно виступати перед аудиторією.

Майстерність - це вміння. Якщо хочете, це ремесло, якому можна навчитися. Як вмінню водити машину, як вмінню грати в шахи, як вмінню їздити на гірських лижах ... А ось мистецтву навчитися складно, майже нереально, якщо у тебе немає здібностей, таланту. А що робити, якщо немає таланту, а виступати, наприклад, з бізнес-презентацією або захистити свій проект перед замовниками необхідно з обов'язку служби? Ось тут треба розуміти, що ораторську майстерність, подібно ремеслу, впору осилити практично кожному. За наявності бажання, часу, терпіння".

Можна, наприклад, пізнати основні секрети риторичного майстерності. Як створювати тексти промов, які з інтересом слухають глядачі; як впоратися з хвилюванням і невпевненістю; як запам'ятовувати важливу інформацію, щоб не читати з листа; як розвивати голос та дикцію, щоб говорити переконливо і красиво; як відповідати на каверзні питання, якщо такі будуть задані під час виголошення промови ... Причому ці всі знання можна і потрібно перетворити на вміння та навички. А на це потрібен певний час.

"Ось чому ми навчаємо ораторської майстерності системно і комплексно, - коментує Наталія Лозійчук. - З учасниками тренінгової групи протягом місяця працюють 5 професіоналів - тренерів: фахівці з риторики, акторській майстерності і техніки мови, психології спілкування, ефективної комунікації та ейдетики (розвитку пам'яті). 19 травня виповниться 10 років з дня створення нашої Школи і ми не раз бачили, який значний "ривок" в освоєнні ораторської майстерності роблять ті, хто старанно займається розвитком своїх риторичних навичок. І пишаємося результатами наших випускників. Від політиків та топ-менеджерів, до студентів і школярів - всі вони проходять у нас навчання, беруть участь у різних програмах. Нашому суспільству та державі реально необхідні люди, які вміють переконливо говорити і виступати.

Наступна, остання в цьому навчального році, Школа ораторської майстерності починає свою роботу 23 травня. Чекаємо на всіх бажаючих, які прагнуть результативного та гарно виступати перед будь-якою аудиторією!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: