Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оржель анонсував зниження цін на газ

За його словами, на ринку стабілізувалася ситуація.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель анонсував зниження цін на газ.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Оржеля, цьому сприяло підписання договору. Це дало змогу стабілізувати ситуацію на ринку. "Відповідно є всі позитивні фактори для зменшення цін", - зазначив міністр. 

Під час засідання Кабміну 24 січня було ухвалено відповідні рішення.

Глава відомства повідомив, що "Газпром" заплатив вдвічі більше, ніж фактично прокачав газу. "Це стало можливо через фіксацію мінімальних об’ємів прокачки газу у транзитному договорі. Щодня Газпром повинен прокачувати не менше 178 млн куб м. А фактично до 22 січня було прокачано лише 47% від оплачених об’ємів", йдеться у повідомленні Олексія Оржеля. 

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Від нового року українці платитимуть за газ і окремо за його доставку

Від нового року платіжку за блакитне паливо розділили на дві частини. Тепер ми окремо платитимемо за сам газ і окремо за його доставку. До речі, за доставку слід платити до 20 числа поточного місяця. За кожен день протермінування – буде штраф. Скільки це і що робити, коли платіжка, яку слід було сплатити ще позавчора, прийшла тільки зараз, – дивіться далі.  

Від нового року українці платитимуть за газ і окремо за його доставку

Залиште свій коментар

Вибір редакції