Оржель та Вітренко озвучили дедлайн для підписання договорів щодо транзиту газу з РФ

За словами представника "Нафтогазу", через свята завдання є дуже складним.

Україна та Росія мають підписати договори про подовження транзиту газу територією України до 29 грудня.

Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час брифінгу щодо підписання контрактів із Росією.

"Ми отримаємо виплату грошима до Нового року. Прямі поставки згадуються лише як можливість, яку розглянуть сторони. Причому прямі поставки не є елементом пакетної домовленості", - сказав він.

Водночас виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко зазначив, що всі договори мають підписати до 29 грудня, щоби від 1 січня продовжувався транзит.

"Йдеться про нові угоди за європейськими принципами. Не про подовження поточної угоди, поточного контракту, який є. Завдання, яке перед нами стоїть, є дуже складним - до 29 грудня, фактично за тиждень, встигнути все зробити, також враховуючи, що є різдвяні свята, в процесі задіяні міжнародні юристи з обох боків, які святкують католицьке Різдво, тому це складно, але ми будемо наполегливо працювати", - наголосив посадовець.

Нагадаємо, 19 грудня в Берліні за посередництва Єврокомісії відбулися газові переговори між представниками України та РФ. Надвечір прем’єр Олексій Гончарук заявив, що газової війни вдасться уникнути. Згодом стало відомо, що Україна та Росія змогли досягти "принципових домовленостей" щодо договору про майбутній транзит російського газу та погодили відповідну угоду. 

Наступного дня представники України та РФ продовжили перемовини і ввечері все ж підписали протокол домовленостей щодо подовження транзиту газу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів