Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ощадбанк" оголосив про арбітражний процес проти Росії за втрачені інвестиції в Криму

На перше офіційне повідомлення українського банку Москва ніяк не відреагувала.

Український державний "Ощадбанк" оголосив про початок арбітражного процесу проти Росії через втрачені в анексованому Криму банківські відділення, гроші та інвестиції.

"18 січня 2016 року "Ощадбанк" подав Повідомлення про арбітражний розгляд проти Російської Федерації згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року. Це наступний крок у вирішенні законних претензій "Ощадбанку" до Росії. Банк діє як інвестор і як юридична особа приватного права з метою економічного захисту та відновлення своїх  втрачених у Криму інвестицій", – повідомила прес-служба "Ощадбанку".

Ще півроку тому, в липні 2015-го, "Ощадбанк" направив Росії офіційне повідомлення-претензію щодо втрачених активів на півострові. Москва проігнорувала це звернення.

Нагадаємо, "Ощадбанк" також подав до суду на "Сбербанк Росії" через перейменування його української "дочки".

Загалом Україна подала до Європейського суду з прав людини чотири позови проти Росії через анексію Криму.

Зокрема, 6 січня стало відомо, що Постійна палата третейського суду в Гаазі заявила про початок розгляду позову українського бізнесмена Ігоря Коломойського проти Російської Федерації щодо міжнародного аеропорту під Севастополем. Він вимагає відшкодувати 15 мільйонів доларів завданих Росією збитків.

"Укрнафта" також звернулась із позовом до Постійної палати третейського суду проти Росії. Розгляд ініційовано відповідно до укладеної ще в 1998 році міжурядової російсько-української угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій. Йдеться про захоплення АЗС й іншого майна підприємства в Криму та Севастополі.

У базі суду з'явилися дані й про аналогічні позови до Росії ще 11 українських компаній – Stabil, "Рубенор", "Рустел", "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пірсан", "Трейд-Траст", "Елефтерія", "ВКФ Сатек", Stemv Group і Novel-Estate.

Залиште свій коментар

Вибір редакції