"Ощадбанк" отримав підстави стягнути з Росії $1,3 млрд активів на території України

"Ощадбанк" отримав підстави стягнути з Росії $1,3 млрд активів на території України

Фото: УНІАН

Суд дозволив виконати рішення Міжнародного арбітражу.

Український державний "Ощадбанк" отримав право стягнути з Росії 1,3 мільярда доларів активів, які перебувають на території України. 

Підставою для цього є виконавчі документи Київського апеляційного суду, який виніс ухвалу на користь банку, повідомила пресслужба "Ощадбанку".

"Цією ухвалою було задоволено заяву банку про визнання та надання дозволу на виконання рішення Міжнародного арбітражу щодо компенсації збитків "Ощадбанку", завданих внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації, від 26 листопада 2018 року", – йдеться у повідомленні.

В "Ощадбанку" зазначили, що мають право стягнути з Росії не лише 1,3 млрд доларів, але й проценти, які нараховуються щоденно до моменту виконання рішення.

"Наразі Ощадбанк здійснює всі необхідні процесуальні дії для відкриття виконавчого провадження та належного захисту своїх інтересів", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року Міжнародний арбітраж задовольнив позов державного "Ощадбанку" до Російської Федерації про відшкодування збитків, заподіяних анексією Криму. Позов задоволено в повному обсязі – сума позову склала $1,3 млрд.

Пізніше голова правління банку Андрій Пишний повідомив, що сума штрафу, який Росія має виплатити "Ощадбанку" за захоплення його майна у Криму, щодня зростає на $97 тис. (2,7 млн грн).

23 липня Київський апеляційний суд дозволив стягнути з Росії $1,3 млрд на користь "Ощадбанку" за захоплення активів банку в анексованому Криму.

"Ощадбанк" виграв у міжнародному суді справу проти Росії

"Ощадбанк" виграв у міжнародному суді справу проти Росії

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація