"Ощадбанк" створить "дочку" для житлових кредитів

"Ощадбанк" спробує оживити ринок житлового кредитування України.

"Ощадбанк" розглядає можливість створення дочірньої структури для рефінансування банків, які здійснюють житлове кредитування, за допомогою випуску іпотечних облігацій, заявив глава правління банку Сергій Подрєзов.

"Пропонується заснування "Общадбанком" дочірньої фінансової установи, яка буде спеціалізуватися на функціях міжбанківського іпотечного агента, обмінюючи через зустрічну купівлю-продаж житлові іпотечні кредити на іпотечні облігації. Продаж цих облігацій на вторинному ринку цінних паперів буде забезпечувати банки довгостроковими ресурсами для іпотечного кредитування", - сказав він.

Банкір зазначив, що в результаті фінансової кризи можливості Державної іпотечної установи (ДІУ) істотно скоротилися: головним видом його діяльності стали операції з рефінансування банків, які кредитують добудову незавершених житлових будинків, тоді як рефінансування іпотечних кредитів через випуски іпотечних облігацій фактично відсутнє.

За його оцінкою, діяльність двох фінустанов дозволить активізувати купівельний попит на нерухомість з боку населення.

"За попередніми розрахунками, завдяки створеному механізму з 2012 року ставки за іпотечними кредитами, принаймні державних банків, знизяться до 12,5% річних, що значно збільшить платоспроможний попит на ринку житлової нерухомості", - пояснив банкір.

Нагадаємо, що кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого 2010 року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го, заявляють експерти ринку нерухомості.

Основними причинами такого низького кредитування купівлі житла є нестабільний фінансовий стан позичальників, невиправдано високі процентні ставки, завищені вимоги банків до позичальника, а також низький рівень довіри клієнта до банків.

Читайте також:

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Азаров пообіцяв виділити на іпотеку 10 мільярдів гривень

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Ціни на квартири в Києві впали до п'ятирічного мінімуму

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: