Ощадбанк РФ зможе без суду отримати майно боржників

Російські компанії свідомо йдуть на заставу майна, впевнені в тому, що варіант безпрограшний.

Ощадбанк РФ зможе стягати закладене боржниками майно без рішення суду.

Таке право банки-кредитори отримали в січні 2009 року, коли набрали чинності поправки до Цивільного кодексу, закони "Про іпотеці" і "Про заставу".

Кредитори скористалися змінами в законі і почали доповнювати угоди з позичальниками пунктом про позасудовий порядок стягнення застави. У Ощадбанку таким чином вирішили скоротити витрати, пов'язані із стягненням закладеного майна через суд. Зараз суди по стягненню застав тягнуться по декілька місяців.

Подібну угоду Ощадбанк підписав, зокрема, із стільниковим оператором "Вимпелком". У березні оператор позичив в Ощадбанку 8 мільярдів рублів і 250 мільйонів доларів, а в договорі була встановлена можливість позасудового стягнення застави. Обидва кредити було забезпечено телекомунікаційним устаткуванням компанії.

Банк-кредитор не має права продати закладене майно в позасудовому порядку в разі, якщо виплати по кредиту прострочені менш ніж на три місяці і немає систематичних порушень термінів внесення платежів.

У Агентстві по страхуванню вкладів, що займається санацією банків, які зіткнулися з труднощами, вважають, що доля прострочених кредитів до кінця 2009 року досягне 20 відсотків.

Вважається, що зростання долі прострочення в загальному кредитному портфелі російських фінансових організацій дасть поштовх другій хвилі банківської і економічної кризи.

Читайте також:

Мінфін відмовився рятувати "Укрпромбанк"

Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

НБУ ліквідує ще один проблемний банк

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: