"Ощадбанк" став найбільшим боржником НБУ

Державна фінустанова заборгувала більше 15 мільярда гривень, по 7 мільярдів винні "Надра" та "Приватбанк".

Лідером за розміром зобов'язань перед Нацбанком є державний "Ощадбанк", борг якого перед НБУ на початок липня склав 15,6 мільярда гривень.

У трійку найбільших позичальників увійшли також банк "Надра" (7,8 мільярда гривень) і "Приватбанк" (7,4 мільярда гривень). Загальна сума заборгованості топ-13 українських банків перед НБУ на початок червня склала трохи менше 50 мільярдів гривень.

Останнім часом швидше за інших (в абсолютних значеннях) зростала заборгованість перед НБУ в "Приватбанку". За три весняні місяці її розмір збільшився на 3,95 мільярда гривень — до 7,36 мільярдів.

Кредити рефінансування брав і "Альфа-банк", зобов'язання якого перед регулювальником за березень-травень виросли на 0,94 мільярда гривень — до 1,72 мільярдів.

Активно користувався фінансовою підтримкою регулювальника ПУМБ. Якщо на початок квітня сума виділених Нацбанком кредитів цій фінустанові складала 1,46 мільярда гривень, то на початок червня — 2,23 мільярда.

"Останній транш ми отримали на початку травня і доки не ведемо переговорів з НБУ про виділення кредитів рефінансування", — повідомив голова правління ПУМБа Рафал Ющак.

Нарощував об'єми рефінансування і державний "Укрексімбанк", заборгованість якого за три весняні місяці збільшилася з 3,5 до 6,6 мільярдів гривень. В той же час найкрупніший "клієнт" НБУ — "Ощадбанк" — за цей же період понизив розмір своїх зобов'язань на 7,4 мільярда гривень.

Серед найбільших банків практично всі заявили, що не бачать необхідності в реструктуризації своїх зобов'язань. За словами секретаря "Приватбанку" Олега Серга, кредити рефінансування від НБУ установа реструктуризувати не збирається, погашати його будуть вчасно. Аналогічну відповідь надали в "Альфа-банку". У ПУМБі поки питання про реструктуризацію не піднімалося, але якщо криза посилиться, то може виникнути потреба і у відстроченні платежу.

В "Укрексімбанку" розглядають можливість продовження термінів погашення кредитів Нацбанку. "Якщо криза буде затягуватися, то не виключено, що проситимемо в НБУ реструктуризувати наш борг. В банку є приклади, коли йде реструктуризація заборгованості конкретних клієнтів перед банком, це може потягнути за собою пропозицію до НБУ реструктуризувати наші зобов'язання", — заявив член наглядової ради "Укрексімбанку" Віктор Тополов (пізніше з'явилася інформація про те, що президент вивів Віктора Тополова зі складу наглядової ради цього держбанку).

Експерти вважають, що першими в черзі на реструктуризацію боргів будуть банки з тимчасовою адміністрацією. Зокрема, банк "Надра", в якого розмір зобов'язань перед НБУ складає 7,8 мільярда гривень.

10 червня глава ради НБУ Петро Порошенко заявив про те, що Нацбанк приступив до формування резервів під кредити рефінансування. За його словами, в цілому в банківській системі на початок червня було прострочено 2,7 мільярда гривень таких кредитів.

Нагадаємо, загалом 22 українських комерційних банки мають проблеми з проведенням платежів.

Внаслідок кризи проблемними стали багато українських банків. Зокрема, у травні НБУ почав першу за час кризи ліквідацію банківської установи - банку "Причорномор'я".

Крім того, НБУ ввів тимчасові адміністрації вже у 14 фінустановах. Це "Укрпромбанк", "Західкомбанк", "Трансбанк", банки "Національний кредит", "Національний стандарт", "Київ", "Надра", "Європейський", "Дністер", "АРМА", "Біг Енергія", "Банк регіонального розвитку", "Одеса-банк" та "Родовід Банк".

 

Читайте також:

В Україні різко зростає кількість проблемних кредитів

НБУ примусить банки перевести свої резерви в гривню

НБУ виділив мільярд гривень на добудову житла

Українським боржникам радять просити кредитних канікул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: