П'ять банків чекають допомоги від держави

На докапіталізцію держави розраховують 5 приватних банків. Рішення повинен ухвалити НБУ.

П'ять банків розраховують на докапіталізацію з боку держави.

Про це заявив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"Формально на сьогоднішній день ми не маємо жодної пропозиції від Нацбанку по докапіталізації. Ми знаємо, що НБУ розглядає пропозиції від п'яти банків. У якій послідовності він їх нам подасть - усі п'ять одразу або по одному, - ми не знаємо. Це буде рішення Нацбанку", - відзначив в.о. міністра.

На питання, є чи серед банків "Родовід Банк" і "Укргазбанк", Уманський повідомив, що "Родовід" звертався з питання докапіталізації безпосередньо в Кабінет міністрів. "Звичайно ж, остаточне рішення буде за урядом", - відзначив він.

Уманський також нагадав, що Кабмін не передбачав спочатку, що буде докапіталізувати фінзаклади живими грішми. "Відповідно до рішення уряду, це будуть облігації внутрішньої державної позики. Хоча ми можемо ввійти в частку банків і живими грошима, якщо в нас з'являться додаткові джерела доходів", - сказав він.

За його словами, схема докапіталізації така: у статутний фонд банку вносяться ОВПД, і він протягом п'яти днів можепред'явити їх до викупу Нацбанком. "Природно, щоб не вийшло так, що протягом декількох днів будуть монетизовані додаткові 44 мільярди гривень, буде складена поетапна програма капіталізації банків", - відзначив в.о. міністра.

Відповідно до бюджету на 2009 рік на рекапіталізацію банків уряд може виділити 44 мільярди гривень. При цьому Уманський нагадав, що з початку жовтня 2008 року Нацбанк більш 70 мільярдів направив банкам через систему рефінансування.

"Якщо ви подивитеся на монетарну базу, то не знайдете там цих 70 мільярдів. Тобто якщо ми виділяємо 44 мільярди на капіталізацію, то нібито стільки ж потрібно і надрукувати - це дуже спрощений підхід. Інструментами НБУ й уряду гроші заходять в економіку і виводяться з обігу. Виходячи з цього, з початку року монетарна база зменшився на 26 мільярдів гривень. Тому ризик верстата — це примара", - відзначив він.

В.о. міністра також підкреслив, що "виділені 44 мільярди на капіталізацію банків зовсім не означають, що в економіці стане на 44 мільярди більше".

Як повідомлялося, 13 березня "Укргазбанк" запропонував державі увійти до свого капіталу. Таке рішення прийняли акціонери банку на позачергових загальних зборах. У банку сподіваються, що державна участь допоможе забезпечити стабільність і надійність його роботи.

16 березня у "Родовід Банк" було введено тимчасову адміністрацію. Наразі "Родовід банк" став десятим банком в Україні, в який Національний банк ввів свою тимчасову адміністрацію – крім нього чиновники НБУ працюють в "Промінвестбанку", "Укрпромбанку", банку "Національний кредит", банку "Причорномор'я", "Київ", "Надра", "Західінкомбанк", "Одеса-банк", "Трансбанк".

Раніше, 26 лютого, акціонери "Родовід Банку" ухвалили рішення передати у державну власність не менше 50%+1 акцію уставного капіталу. Вони, зокрема, сподіваються, що держава не тільки візьме "Родовід", а ще й викупить акції додаткової емісії банку в обмін на державні облігації України.

Читайте також:

Нацбанк звітує про приборкання валютного ринку

Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Один із найбільших банків України вирішив віддатися державі

Пенсіонер відвоював у банку свій депозит, роздягнувшись догола

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: