П'ять банків залишили без гарантій

Вкладники банків "Надра", "Національний кредит", "Одеса-банк", "Причорномор'я" та "Фінансовий Союз Банк" залишилися без гарантування виплат.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відмовився гарантувати депозити вкладників, що ризикнули понести кошти в банки з тимчасовими адміністраціями, – "Надра", "Національний кредит", "Одеса-банк", "Причорномор'я". Разом з ними в категорію тимчасових учасників фонду переведений "Фінансовий Союз Банк", що вирішив судитися з фондом. Не дивлячись на санкції фонду, банки мають намір залучати кошти.

Новий статус не збентежив банкірів, на сайтах кредитних установ досі розміщена інформація про депозитні програми для фізичних осіб. Рішення фонду вони пояснюють проблемами з платоспроможністю. "У банку немає грошей, ми не виплачуємо внески до фонду, тому нас перевели", - заявили в банку "Причорномор'я". У депозитному відділі "Одеса-банк" повідомили, що поки не ознайомлені з поясненням вирішення ФГВФР, але всі вклади, що залучаються з 5 березня, не будуть гарантовані. У банку "Надра" гарантій немає вже з 3 березня. Депозити, відкриті до 2 березня, гарантуються фондом, а ті, які притягнені після 2 березня, - ні", - розповіли в call-центрі банку "Надра".

Банкіри також пояснюють рішення ФГВФО тим, що у фонду не вистачить засобів для компенсації вкладів всіх проблемних банків. "Це сталося з банками з тимчасовою адміністрацією. За нашою інформацією, фонд не володіє коштами, щоб виплатити компенсації по вкладах всіх банків з тимчасовою адміністрацією", - сказав начальник управління касових, вкладних операцій і грошового звернення банку "Національний кредит" Олег Гайдукович.

Гарантії повернення засобів втратили не лише нові вкладники. Ті, хто вчасно не забере депозит, термін дії якого витік, також в зоні ризику. У депозитних договорах банки часто прописують умову автоматичної пролонгації на аналогічний термін вкладу, не знятого клієнтом вчасно. "Якщо в депозитному договорі вказана пролонгація вкладу у випадку, якщо клієнт не забрав гроша, то він подовжується і не гарантується фондом", - підтвердили в call-центрі "Надра".

Втім, не всі банки згодні з рішенням фонду. "Це дезинформація, у нас немає жодних порушень. Фонд не мав права цього робити, і ми подали заяву до суду", - розповів голова правління "Фінансовий Союз Банк" Тетяна Маломуж. "19 грудня Нацбанк застосував до нас інструменти впливу, але вони не стосуються роботи з вкладами. Тим більше, суд відмінив це вирішення Нацбанку. Наш банк не позбавлявся ліцензії по вкладах, тому фонд відповість перед нашими вкладниками", - пояснила вона.

Нагадаємо, НБУ запровадив тимчасову адміністрацію у восьми банківських установах - Промінвестбанку, Укрпромбанку, банках "Національний кредит", "Причорномор'я", "Київ", "Надра", Західінкомбанку, Одеса-Банку. Ситуація в Укргазбанку і Соцкомбанку знаходиться на особливому контролі НБУ.

Читайте також:

Акція протесту "Ні банківському свавіллю" у Львові

У проблемних банках стоять черги за грошима

Банк "Київ" розрахувався з боргами грошима за комунальні платежі

Банк "Надра" спіткав вибірковий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: