Падіння долара зруйнує світову економіку

Міністри фінансів країн G7 побоюються, що слабка американська валюта завдасть серйозного удару по світовій економіці.

Процес відновлення світової економіки після фінансової кризи буде довгим, а падіння долара може зруйнувати існуючу економічну систему.

Таке побоювання на саміті в Стамбулі висловили міністри фінансів країн G7. Вони, зокрема, очікують, що американська валюта надалі падатиме ще сильніше.

У своїй спільній заяві міністри також наголосили, що рішучі дії урядів країн G7 поліпшили умови для розвитку економіки і фінансових ринків.

На їхню думку, ще дуже рано припиняти використовувати стимулюючі заходи, такі як державні витрати, що випереджають надходження до бюджету, і низькі процентні ставки.

Міністр фінансів США Тімоті Гейтнер відзначив, що влада різних країн відмовиться від "виняткових" кроків в економіці тільки в тому випадку, якщо зростання стане стабільним.

Глава Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше, у свою чергу, наголосив, що сильний долар зараз дуже важливий. Він солідарний з міністрами фінансів G7 і в тому, що екстрені заходи, введені для відновлення економіки і банківського кредитування, згортати надто рано.

Того ж висновку дійшли лідери G20 за підсумками саміту, що пройшов у вересні в Піттсбурзі.

Нагадаємо, курс долара на світових ринках зараз відчутно знижується. Зокрема, 23 вересня курс долара відносно євро впав до річного мінімуму.

Вартість євро в цей день становила 1,4791 долара в порівнянні з 1,4790 долара на кінець попередньої сесії у Нью-Йорку.

Читайте також:

Долар впав до річного мінімуму

Експерти: долар знову почне дорожчати у жовтні

G20 стане головним економічним форумом у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: