Падіння гривні в НБУ назвали "поступовим" і запевняють, що валютний переполох не вплинув на інфляцію

НБУ залишив облікову ставку на рівні 22% річних.

За підсумками 2016 року інфляція в Україні становитиме 12%, прогноз на 2017-й – 8%. А облікова ставка Нацбанку в найближчі два місяці, до 21 квітня, залишиться на рівні 22% річних.

Такі цифри затвердило правління НБУ на своєму черговому засіданні.

"У січні 2016 року інфляція становила 0,9% і була близькою до прогнозів Національного банку на цей місяць. Такий розвиток інфляційних процесів здебільшого відповідав прогнозованій Національним банком траєкторії уповільнення споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року. Тривало і зниження базової інфляції, яка була нульовою за результатами січня. У лютому, за попередніми оцінками на основі щодекадного моніторингу динаміки цін на споживчому ринку, який здійснює Державна служба статистики України, інфляція також була низькою. Послаблення інфляційного тиску в останні місяці відбувалося завдяки збереженню стриманої монетарної політики Національного банку та слабкому внутрішньому попиту", – пояснили в НБУ.

Водночас регулятор запевняє, що "посилення напруги на валютному ринку, яке спостерігалося у січні-лютому 2016 року, не мало суттєвого відображення на рівні інфляції. Завдяки діям Національного банку, спрямованим на згладжування надмірних коливань обмінного курсу, знецінення гривні відбувалося поступово, що зумовлювало обмежений вплив на рівень інфляції".

Варто зазначити, що так зване "поступове" знецінення гривні означає, що від початку року долар здорожчав на три гривні – із 24 до 27 грн. Це при тому, що в держбюджеті-2016 заклали долар по 24,1 грн, а на кінець року – 24,4 грн.

Нацбанк прогнозує, що "подальшому зниженню інфляції в поточному році сприятимуть насамперед низькі темпи економічного зростання, яке стримуватимуть відновлення споживчого попиту. Серед інших факторів, які підтримують тренд на уповільнення інфляції, – збереження низьких світових цін на енергоресурси та продовольство. Водночас більш стрімке зниження інфляції буде обмежене підвищенням адміністративно регульованих тарифів і цін, що вже враховано в прогнозі інфляції Національного банку".

Серед ризиків інфляційного прогнозу та, відповідно, досягнення інфляційної цілі в 2016 році в Нацбанку називають зовнішні та внутрішні фактори, які визначають стан платіжного балансу, динаміку обмінного курсу гривні та інфляційні очікування.

"Хоча на світових ринках наразі спостерігається певна стабілізація цін на товари українського експорту, посилилися інші ризики. По-перше, повільна переорієнтація українських експортерів на нові ринки збуту та освоєння ними нових транспортних маршрутів доставки продукції. По-друге, ризики, пов'язані з внутрішньою політичною нестабільністю, зволіканням із відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом та відповідним надходженням офіційного фінансування. З огляду на зазначені ризики та враховуючи пріоритетність цілі щодо цінової стабільності, Національний банк вважає за доцільне зберегти поточні монетарні умови", – пояснили в НБУ.

Регулятор обіцяє в подальшому "поступово пом'якшувати монетарну політику в разі зниження інфляційних ризиків. Насамперед, за умови відновлення політичної стабільності та співпраці з МВФ, а також у випадку поліпшення перспектив для вітчизняного експорту. Натомість у разі реалізації окреслених ризиків Національний банк буде змушений залишити монетарну політику стриманою на більш тривалий період для досягнення своїх інфляційних цілей".

Тим часом Нацбанк призначив нового директора Банкнотно-монетного двору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: