Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Падіння курсу гривні не пов'язане з націоналізацією "ПриватБанку" - заступник голови НБУ

Чурій назвав ситуацію результатом "тиску ряду факторів".

Націоналізація "ПриватБанку" не вплинула на зниження курсу гривні, що відбувся цього тижня. Про це УНІАНу повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

Заступник Гонтаревої запевняє, що посиленого попиту на валюту у зв'язку з відтоком депозитів немає.

"Приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з "ПриватБанку" з 19 грудня. Більше того, період їх відтоку з банку був нетривалим - всього три дні, і після цього повернення коштів населення в банк відновилося. Разом із тим, відтік депозитів юридичних осіб із "ПриватБанку" було компенсовано припливом коштів на рахунки юросіб в інших банках у зв'язку з відшкодуванням ПДВ", - йдеться у коментарі Чурія.

У Нацбанку стверджують, що падіння гривні пов'язане з "тиском ряду факторів": надлишком гривневої ліквідності і відсутністю необхідності продавати валютну виручку в експортерів, які отримали протягом минулого і поточного тижня відшкодування ПДВ на 12,5 мільярда гривень, необхідністю проведення компаніями платежів за валютними кредитами наприкінці року тощо.

При цьому, як зазначив Чурій, на готівковому валютному ринку продаж валюти населенням продовжує перевищувати її купівлю. Так, у грудні за неповний місяць чиста купівля валюти банками у населення становила 34 мільйони доларів США.

"Фундаментальних передумов для коливань курсу гривні поки що немає - ринкові фактори поки є сприятливими для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон'юнктура на світовому ринку чорних металів та залізної руди", - зазначив Чурій.

Нагадаємо, у зв'язку з підвищеним попитом на валюту Національний банк України оголосив аукціон з продажу валюти обсягом до 100 млн дол.

Залиште свій коментар

Вибір редакції