"Падіння не перевищить показники березня і квітня": Кухар оцінив втрати економіки через локдаун

"Падіння не перевищить показники березня і квітня": Кухар оцінив втрати економіки через локдаун

Національний банк України

Економіст зазначив, що 2021 рік буде роком зростання економіки в Україні.

Падіння ВВП України за четвертий квартал (жовтень, листопад, грудень) буде не більшим, ніж на 3,7%, попри очікування у 7%. Навіть у разі введення локдауну, він не нанесе нищівного удару по українській економіці.

Про це сказав економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар 3 грудня в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу"

"Звичайно, це рік рецесії. Звичайно, це втрата ВВП 5,2%. Але незважаючи на це, ми пережили кризу, останній місяць залишився, можна сказати набагато краще, ніж очікувалося. Якщо ми подивимося на прогнози, на меморандум МВФ, навіть на чинний прогноз Національного банку України... очікувалося падіння ще на 7% ВВП ще четвертого кварталу. Воно буде не більше ніж 3,7%. Навіть якщо ми введемо локдаун, падіння не буде більшим, ніж було в березні, квітні, травні.

Навіть якщо введуть локдаун на три чи чотири тижні, я гадаю, що це відбудеться з січня, а не грудня, під час фінальних продажів, він не нанесе нищівного удару по українській економіці. Фактично після такого глибокого поринання і падіння, як відбулося цього року, ми приречені на… це називається відскок тенісного м'яча, на зростання економіки наступного року порівняно з низькою базою цього", - сказав Кухар. За його словами, 2021 рік в Україні буде все одно роком зростання економіки. 

Локдаун не нанесе нищівного удару по українській економіці - Кухар

Локдаун не нанесе нищівного удару по українській економіці - Кухар
Наступна публікація