Падіння виробництва та безробіття: Данилишин назвав проблеми, до яких призвела політика НБУ

Падіння виробництва та безробіття: Данилишин назвав проблеми, до яких призвела політика НБУ

Богдан Данилишин / Фото: Богдан Данилишин / Facebook

Голова Ради Нацбанку назвав завдання для нового очільника регулятора.

 Жорстка монетарна політика, помилкові кроки на валютному ринку та високі процентні ставки – такі основні проблеми у діяльності екскерівника НБУ називає голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин. Про це посадовець пише у своєму фейсбуці.

Данилишин зазначає, що були у діяльності екскерівництва і позитивні моменти. Такі, як завершення реформи банківської системи та впровадження міжнародних стандартів банківського регулювання, запровадження гнучкого обмінного курсу для зниження валютних ризиків, прогрес у зниженні рівня інфляції.

Однак, зазначає глава Ради НБУ, було і чимало кроків, які він вважає помилковими і шкідливими для країни загалом. Зокрема, Данилишин називає:

  • жорстку монетарну політику ("Майже 2 роки Україна залишається лідером серед країн Східної Європи за рівнем жорсткості монетарної політики", - пише глава Ради);
  • помилкову політику на валютному ринку ("Ревальвація гривні призвела до збитків підприємств, падіння доходів державного бюджету");
  • згубну політику високих процентних ставок ("Критично знизився рівень кредитування реального сектору. В секторі державних фінансів суттєво зросла вартість державних запозичень").

"Політика Правління НБУ гальмувала соціально-економічний розвиток. Останні 5 років реальний ВВП України зростає повільними темпами, за підсумками 2019 року маємо лише 94% від рівня 2013 року, економічне зростання у географічних сусідів України (Польщі, Угорщині, Туреччині, Грузії) відбувається з темпом в середньому на 1 відсотковий пункт вище, ніж в Україні. Рівень життя українців нині становить лише 38% від середнього рівня життя в країнах Східної Європи. Розрив рівня життя з нашими сусідами продовжує поглиблюватись…"

"Упродовж останніх років виробничий сектор України працював в умовах постійного дефіциту обігових коштів – кредитні ресурси були малодоступні, фондовий ринок фактично відсутній, іноземні інвестиції були мізерними і спрямовувались. Як наслідок, падіння обсягів виробництва, примітивізація економічної діяльності, безробіття, трудова міграція (скорочення економічного потенціалу країни)", - підсумовує Данилишин.

Також глава Ради НБУ окреслив завдання та очікування, які ставить перед майбутнім очільником Нацбанку:

Щодо ситуації навколо НБУ Як Голова Ради НБУ хочу запевнити, що Рада НБУ була і залишиться на позиціях дотримання...

Опубліковано Богданом Данилишиним Четвер, 2 липня 2020 р.

 Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск". Долар на міжбанку після заяви Смолія про відставку стрибнув на 27 копійок. Однак у Мінфіні заявили, що це повинно стабілізуватися, а відставка Смолія не має на це вплинути.

Повʼязані теми:

Наступна публікація