Панамагейт. У Євросоюзі висунули пропозиції для боротьби з офшорами

Один із кроків - автоматичний обмін даними про реальних власників активів.

Глави Мінфінів Євросоюзу обговорили викриття офшорних операцій на основі "панамських документів".

Про це повідомляє "Интерфакс".

Дане питання не входило до порядку денного неформального засідання Ради міністрів економіки і фінансів ЄС в Амстердамі. Проте розмах справи змусив європейських міністрів розробити план дій.  

Зокрема, п'ять країн - Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія і Франція - виступили з ініціативою про автоматичний обмін даними про реальних власників активів.

Своєю чергою, заступник голови Єврокомісії з проблематики євро Валдіс Домбровскіс, який брав участь в засіданні цієї ради, підтвердив, що міністри економіки і фінансів "зобов'язалися боротися проти ухилення від сплати податків і податкового шахрайства".

"Досягнута угода 28 країн по пілотному проекту про автоматичний обмін інформацією про реальних власників (активів - ред.)", - зазначив Домбровскіс, уточнивши, що це робиться в розвиток вашингтонської ініціативи п'яти країн.

Він також повідомив про плани "скласти список не охочих співпрацювати юрисдикцій, а також визначити необхідні контрзаходи проти них".

Міністри закликали Єврокомісію подумати про інші поліпшення, наприклад, про допуск до реєстру реальних власників активів, про взаємозв'язок між національними реєстрами, про розвиток автоматичного обміну інформацією та інші заходи.

Нагадаємо, Панама не знайшла достатніх доказів, аби порушити кримінальну справу проти компанії Mossack Fonseca. Прокуратура 27 годин проводила обшук в офісі компанії.

Із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

PanamaPapers

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: