ПАР та Еквадор звинуватили Україну у завищенні цін на банани

Південно Африканська республіка та Еквадор погрожують поскаржитися на українських митників до СОТ.

Посольства ПАР та Еквадору направили до Міністерства економіки і Державної митної служби України листа з вимогою пояснити необґрунтоване завищення індикативних цін (які використовує митниця для оформлення вантажів) на імпортовані екзотичні фрукти.

Посольства заявили, що якщо ціни на фрукти не будуть знижені, ПАР і Еквадор звернуться зі скаргою до Світової організації торгівлі.

Раніше з аналогічними претензіями до Мінекономіки звернулися і українські компанії-імпортери. За їхньою заявою, митники завищують індикативні ціни для забезпечення високих прибутків до державного бюджету.

Зокрема, реальна вартість імпортованого турецького цитруса становить 0,7 долара за кілограм. При оформленні на митниці в декларації вписується вартість у 0,8 долара за кілограм.

За даними "Української фруктової компанії", реальна ціна на імпортні банани в Одесі в середині вересня 2009 року становила 450 доларів за тонну. Але компанія в митній декларації була змушена вказати ціну у 850 доларів за тонну. За рахунок такого підвищення індикативних цін вартість бананів вроздріб може збільшитися на 70 копійок.

Нагадаємо, після вступу України до СОТ в 2008 році, імпортне мито на ввезення фруктів було скасоване. Тепер імпортери зобов'язані платити тільки податок на додану вартість, який становить 20% від задекларованої на митниці суми. У вересні ввезення екзотичних фруктів на територію України скоротилося на 70% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У вересні 2009 року Україна імпортувала з Еквадору 9,8 тисячі тонн бананів. Для порівняння, у вересні минулого року аналогічний показник становив 21,5 тисячі тонн.

Читайте також:

Європа прогнозує обвал української валюти

За спекуляцію часником та лимонами продавців штрафуватимуть

Україну визнано найбільш кризовою країною Східної Європи

СОТ просить Україну не вводити нові обмеження на імпорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: