Парадокс на українських АЗС - під виглядом 92-го бензину продають 95-й

Через дефіцит А-92 на деяких заправках під його виглядом продають імпортний 95-й бензин.

Україна відчуває дефіцит бензину А-92 місцевого виробництва.

Продавці змушені його імпортувати, а на деяких заправках дійшло до того, що під його виглядом продають імпортний 95-й бензин, пише "Комсомольська правда в Україні".

"Парадокс у тому, що імпортний бензин європейської якості сьогодні коштує дешевше, ніж український А-92. До того ж вітчизняні НПЗ практично не продають 95-й бензин", - розповів директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

"Навіть припинення поставок бензину з Білорусі не може зробити український бензин конкурентним. Боюся, українські виробники знову просуватимуть ідею введення додаткових мит на імпорт. А за умови, що світові ціни на нафту пішли вгору, це може боляче вдарити по гаманцях водіїв", - спрогнозував експерт.

Крім того, з 1 липня знову підвищаться акцизи на нафтопродукти, які були знижені на другий квартал. І якщо депутати не ухвалять закон, який продовжує ці пільги, то ціни почнуть зростати вже в липні.

"Бензин подорожчає, але не різко. Зараз маржа (різниця між відпускною ціною і собівартістю – прим. ред.) в АЗС дозволяє їм якийсь час стримувати ціни після введення старих акцизів. Але з часом бензин таки подорожчає на 50 копійок через збільшення податків", - впевнений Куюн.

Нагадаємо, що український уряд запропонував Верховній раді з 2012 року підвищити акциз на бензин на 50%, або на 66 євро/тонна в порівнянні з діючою ставкою акцизу (132 євро/тонна) до 198 євро за тонну. На думку фахівців, це також стане причиною стрибка цін на паливо.

Читайте також:

Українці стали менше купувати якісний бензин

Кабмін спровокує новий стрибок цін на бензин

В Україні бензин продаватимуть з "акцизною маркою"

Автопарк українських високопосадовців коштує 6 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: