Парасюк зацікавився рухом коштів в українському кіно

Підозри щодо корупційних витрат мають тепер перевірити правоохоронці.

У парламенті зацікавились витратами грошей Держкіно та направили запити до прокуратури, НАБУ та МВС. Чиновників підозрюють в незаконному фінансуванні окремих кінопроектів і відмиванні бюджетних коштів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про існування проблем свідчить і відомий гуморист, актор і режисер Георгій Делієв, який став ще й продюсером. Від державної підтримки він відмовився. "Там якісь відкати, дерибан незрозумілий. Я цих ігор не розумію", - пояснив він. Про корупцію в українському кіно говорить і успішний український продюсер у Голівуді Володимир Хорунжий. "Кіновиробництва нема, є такий міжсобойчик, де люди вирішують, що піде, а що ні. Є два-три продюсери, які якимось чином отримують левову частку всіх асигнувань на розвиток українського кіномистецтва. Вони знають, кому дати, хто віддасть назад", - пояснив він.

ВідеоУ парламенті зацікавилися, як саме Держкіно витрачає гроші на вітчизняне виробництво

Про українське кіно говорять наступне: воно виготовляється по мінімум удвічі завищених бюджетах, а потім більша частина коштів повертається в кишені чиновників. Продюсер Віктор Приходько побудував у Шпитьках під Києвом найбільшу в Європі кіностудію, але не бере грошей у Держкіно принципово. Натомість називає "наближених" до "годівниці". "Філіппов є продюсером, обслуговує чи як там назвати фільми Михайла Іллєнка. Тобто гроші потрапляють рідному дядькові, він більше за всіх отримує в підсумку", - каже продюсер.

Третину всіх коштів, які виділяє держава на кіно, отримують саме компанії Володимира Філіппова. Торік це був 61 мільйон гривень на три фільми, цього року може йтися про 100 мільйонів. Продюсера Філіппова і голову Держкіно Пилипа Іллєнка пов'язує не лише дружба, а й співпраця, хоча посадовець усі підозри відкидає та називає збігом обставин. "Коли є система державної підтримки кіно, завжди буде, що хтось буде отримувати, хтось отримає трошки більше, хтось отримає трошки меньше. Він і фільмів більше знімає, і вони непогані", - каже посадовець. "Ми не родичі, ми не маємо нічого спільного. Я не розумію питання, що означає близькі. Ми гарно спілкуємося", - каже Філіппов.

Продюсер Денис Масліков наголошує, що Держкіно свідомо не вимагає детального звіту про витрачені кошти, особливо в наближених продюсерів. "Ніякого контролю за витратами немає. Навіть у самих договорах компанії не зобов'язані звітувати", - каже він. Середня вартість фільмів Володимира Філіппова, які фінансує Держкіно – понад мільйон доларів. Середня вартість стрічок, які знімають за приватні гроші – 250 тисяч. На цю різницю звернув увагу народний депутат Володимир Парасюк і направив депутатське звернення до правоохоронних органів з вимогою провести позапланові перевірки в Держкіно та компаніях продюсера Володимира Філіппова.

Кореспондент ТСН Дмтиро Святненко

Залиште свій коментар